YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: Seçimde barajı yıkacağız!
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, HDP olarak seçimde "barajı yıkacaklarını", bundan şüpheleri olmadığını ancak barajı aşmayı yeterli görmediklerini söyledi.
Demirtaş: Seçimde barajı yıkacağız!
26 Mayıs 2015 / 16:21 Güncelleme: 26 Mayıs 2015 / 16:26

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisince Denizli'nin Esentepe Mahallesi'nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bıçak sırtında ilerleyen bir Türkiye gerçeği ile karşı karşıya olduklarını savundu.

Türkiye'nin 7 Haziran'da yapılacak seçimle "ya yeni bir ufukla barışa, demokrasiye, özgürlüğe, kardeşliğe bir kapı açacağını ya da birilerinin hırsı, hevesiyle diktatörlük ve tek adamlığa, felakete sürükleneceğini" söyledi.

Demirtaş, HDP olarak seçimde "barajı yıkacaklarını", bundan şüpheleri olmadığını ancak barajı aşmayı yeterli görmediklerini belirterek, "kimliği, inancı ne olursa olsun herkesin korkmadan, kardeşçe, birbirine saygı duyarak, barış içerisinde yaşayacağı bir ülke inşa etmek" zorunda olduklarını bildirdi.

Türkiye'de halkın kendi içinde dil, din, mezhep sorunu bulunmadığını belirten Demirtaş, HDP olarak ülkenin gerçekleriyle ilgilendiklerini ve bu düzeni değiştirmek üzere yola çıktıklarını ifade etti.

Demirtaş, şöyle devam etti:

"Taşeron işçi, asgari ücretli, bağda, bahçede çalışan ırgatlar, evde çalışan kadınlar... Bu ülkenin gerçeği sizlersiniz. İnşaatta çalışan işçiler... Ülkeyi kalkındıran sizlersiniz ama ülkenin gelirlerinden en az payı alan da sizlersiniz. Hem ülkenin en fazla vergisini ödersiniz, hem de ülkenin gelirinden en az payı alırsınız. Biz bu düzeni değiştirmek için yürüyoruz. HDP olarak bu saltanat düzenine son vermek için parlamentoya gidiyoruz. HDP'nin tüm bunları başarması için, tüm bunları parlamentoda daha güçlü bir biçimde hayata geçirmesi için tek bir oyun bile çok kıymeti var."

Etiketler: , , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler