YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş resmen tehdit etti: İş başka yere gider
Van'da konuşan Selahattin Demirtaş, vatandaşlara 'her han sivil bir direnişe hazır olun' çağrısı yaptı.
Demirtaş resmen tehdit etti: İş başka yere gider
03 Eylül 2016 / 00:43 Güncelleme: 03 Eylül 2016 / 00:45

Van Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının da aralarında bulunduğu toplu açılış törenine katılmak üzere Van'a giden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş burada yaptığı konuşmada halka skandal bir çağrıda bulundu.

Demirtaş, hükümetin belediyeye kayyum atamaya hazırlandığını belirterek,"Halkımıza ve belediye çalışanlarımıza sesleniyorum. Kayyumu tanımayın ve emirlerini yerine getirmeyin. Diktatörlüğe geçtik. Biz böyle bir adama biat etmeyeceğiz. Her an sivil bir direnişe hazır olmalısınız" dedi.

"İŞ BAŞKA YERE GİDER"

Öcalan'la görüşme taleplerini de yineleyen Demirtaş, bir başka skandal ifade kullanarak Türkiye'yi tehdit etti. Demirtaş "iş başka yere gider" dedi.

İşte Demirtaş'ın o sözleri:

Öcalan sıradan biri değil, halkın lideridir. Başbakana çağrı yapıyoruz can güvenliği ile ilglili bilgi alsınlar dönsünler. Öcalan ile görüşme olursa açlık grevi bırakılacak. Bize onursuzluğu dayatırlarsa ben açık söylüyorum iş başka yerlere gider.

Bunu tehdit olarak da algılamasınlar. Oyun oynanacak bir mesele değil. Hukuki talep bile kabul görmeyecekse, onurumuzu ve hassasiyetimizi korumak için canımızı feda edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun sahip çıkacğız. Bir çılgınlık yapmışlarsa biz buna karşı çıkacağız. Herkes hazırlığını buna göre yapsın.

"SİVİL DİRENİŞE HAZIR OLUN"

Böyle bir adama biat etmeyiz. Bir canımız varsa feda ederim. Birtek biz kaldık muhalefet eden. Dokunulmazlıklarımız kalktı. Bizi tutuklasan bile milyonlarca Demirtaş var. Onları ne yapacaksın. Sizler her an sivil bir direnişe hazır olmalısınız. Bizim için ölüm kalım meselesidir bugünler.

Ya gereğini yapın yoksa birileri buna...
 // Muhafız
Ey TC.Devletinin sayın Savcıları;TC.Devletini ve Hükümetini doğrudan tehdit etme cüretini gösteren bu vatan hainine karşı ya kanunen gereğini yapın yada birilerinin bu vatan hainine karşı gereğini yapınca neden olduğunu sorgulamayın...!!! Şunu herkes kafasına iyi soksun ki kimse TC.Devletini tehdit etme cüretini gösteremez,bu vatan hainlerinin hepsini inanın tahtalı köye MUHTAR yaparız,bundan sonra olacakların vebali bu milletin öz evlatlarına ait değildir,ya kanunen gereğini yapın yada ???!!!...
03 Eylül 2016 Cumartesi 20:42
 // aytekin
Nereye kadar giderse oraya kadar gideriz cilali tas.bizim anlimizdan korku teri akmaz bunu bil amerikanin usagi.nekadar demirtas ondan fazla erdogan var biz variz ve biz fistan giyip kacmayiz olumune savasiriz . Anlasilan senin korku canlarin calmaya baslamis korkma erkek ol sende birgun kaderinle yuzlesiceksin.bizim hirsimiz cok buyuk cilali tas...
03 Eylül 2016 17:54
 // vatan
İş gitse gitse sizin sonunuz olan cehenneme gider ancak....
03 Eylül 2016 17:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler