YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: PKK'lılar da bizim canımızdır
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Silahtan beslenerek oy toplayan kim varsa Allah bin belasını versin" dedi.
Demirtaş: PKK'lılar da bizim canımızdır
12 Nisan 2015 / 08:47 Güncelleme: 12 Nisan 2015 / 09:10

Partisinin Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan Demirtaş, Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"PKK'lılar da bizim canımızdır"

Israrla ve inatla "barış" demeye devam edeceklerini belirten Demirtaş, "Asla bu tür provokasyonlara gelmeyeceğiz. PKK'lıların üstüne operasyon için yolladığınız askerler de bizim çocuklarımız, kardeşlerimizdir. Onların canı bizim canımızdır, öldürmeye çalıştığınız PKK'lılar da onlar da bu halkın evlatları, kardeşlerimiz, canımızdır. Birbirlerini öldürmelerine izin vermeyeceğiz. Bu ülkede artık kan dökülmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Genelkurmay Başkanlığının Siirt, Hakkari ve Şırnak'ta operasyonlar yaptığını öne süren Demirtaş, Cemil Bayık'ın "Biz savaşmak istemiyoruz, biz artık silah bırakmak istiyoruz" açıklaması yaptığını ileri sürdü.

"Allah bin defa belasını versin"

Demirtaş, şunları kaydetti:

"Silah siyasetinden beslenen malum partiye oy vermeyin yaygarası koparmaya başladılar. Kim silahtan beslenerek oy topluyorsa Allah onun bin defa belasını versin. Kim silaha güvenerek, kim elindeki silah gücüne güvenerek, emrindeki silah gücüne güvenerek oy toplamak istiyorsa, Allah onun burnundan fitil fitil getirsin. Seçimi görmeyi nasip etmesin. Bizsek biz, sizseniz siz. Fakat bu provokasyon ortamıyla bizler, yaşatmak istedikleri bu atmosferle Türkiye'yi seçime götürmeye izin vermeyeceğiz."

Bu adamın oturamamış karekteri
 // kteoman
Demirtaş sen artık buraya fazla gelmeye başladın. Bir daha dağa çıkışı düşünsen nasıl olur?...
12 Nisan 2015 Pazar 10:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler