YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: PKK derhal elini tetikten çekmeli
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bugün iki tarafa da sesleniyoruz. PKK derhal elini tetikten çekmeli, hükümet bir an evvel diyalog için hazır olduğunu beyan etmelidir" dedi.
Demirtaş: PKK derhal elini tetikten çekmeli
08 Ağustos 2015 / 10:41 Güncelleme: 08 Ağustos 2015 / 12:07

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Barış Mitingi için gittiği Van'da konuştu.

İşte Demirtaş'ın konuşmasından satır başları:

Bunlar Çin malı milliyetçilerdir 

Bu hafta bugün yarın önemli gelişmeler olabilir. Neye dayanarak söylüyorum halkın barış isteğine güvenerek söylüyorum. Annelerden babalardan rica ediyorum, ömrünüzü bu çocuklar için harcıyorsunuz bulunduğunu her yerde sesinizi yükseltin. Halk talimat verirse siyasetçiler onun gereğini yapmak zorunda kalırlar. Barış için elimizden ne geliyorsa gece gündüz bu çabanın içindeyiz
AK Parti ve MHP diyalog çağrılarımızı vatan hainliği olarak ilan ediyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Vatanseverlikleri çakma. Bunlar Çin malı milliyetçilerdir. Dünyanın en çakma milliyetçileri maalesef Türkiye'dedir

Türkiye'nin yüzde 80'i barış istiyor. Biz de barış için çalışacağız. Tek derdimiz oy olsaydı AK Parti'yi geriletmek olsaydı yerimizde otururduk. Savaş politikası AK Parti'yi bitirir. Bizim için önemli olan kanın durmasıdır. Baraj altında da kalabiliriz. 

PKK derhal elini tetikten çekmeli

Bugün iki tarafa da sesleniyoruz. PKK derhal elini tetikten çekmeli, hükümet bir an evvel diyalog için hazır olduğunu beyan etmelidir.

Koalisyon kurulur ya da kurulmaz, ama barış acildir. Sayın Davutoğlu bunu sizden talep etmiyoruz bunu yapmaya mecbursunuz. 

Gerçek iş yapıyoruz sonuç almak istiyoruz. Bekliyoruz, somut adımlar atılsın istiyoruz. 

rs2-098.jpg

Bir HDP'li ve bir MHP'li el ele verip sokağa çıksın

Bir HDP'li ve bir MHP'li el ele verip sokağa çıksın. İktidar uğruna Türkiye'yi ateşe atmalarına izin vermeyeceğiz.

Ben şu partiye oy veren şerefsiz desem haşa düşünün ülke ne hale gelir. Biz insanlarımızı seviyoruz. Hangi partiye oy verirse versin her yurttaşımız onurludur, şereflidir. İnsanları oy verdiği partiden dolayı suçlayacak kadar aşağılık bir siyaset yapmayacağız.

Bilsem ki barış gelecek bugün bu koltuğu bırakırım. Biz halkımıza verdiğimiz sözü tutacağız. 

rs1-373.jpg

 // taha
Barış değil teröristlerin temizlenmesini istiyoruz. Bunlar yalancı ve Hain. Bunlarla çözüm olmaz....
09 Ağustos 2015 00:30
 // Nail Ak
Eli tetikten çekmek yetmez.silah bırakıp ülkeyi terk etmeleri gerekir....
08 Ağustos 2015 17:30
 // Kuscubasi Eşref hayranı
Çok geç kaldın pkk nın silah bırakması için yaptığın çağrıda ve cok Yalancısın. Ancak kendin gibi olanları kandirirsin. Haa bu telaşın neden? Biz daha yeni başlıyoruz. Kusura bakma. Bu çağrıyı 7 haziran akşamı yapacaktın. Amma nerde o samimiyet? Sana arka çıkan aga babaların dirsek gösterdi anlaşılan...
08 Ağustos 2015 14:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler