YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: Öz yönetim kararı meşru!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, öz yönetim kararının meşru olduğunu, bunun bir siyasi irade beyanı olduğunu belirterek halkın bu tutumuna saygı duyduklarını söyledi.
Demirtaş: Öz yönetim kararı meşru!
24 Ağustos 2015 / 14:55 Güncelleme: 24 Ağustos 2015 / 15:05

Fırat Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada öz yönetim kararının meşru olduğunu öne süren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bunun bir siyasi irade beyanı olduğunu belirterek halkın bu tutumuna saygı duyduklarını söyledi.

Demirtaş'ın açıklamaları şöyle;

"Halkın öz yönetiminden daha meşru bir şey olamaz. Partimizin programının bir parçasıdır. Biz zaten iktidara gelirsek veya iktidarla bir müzakere yürütürsek Türkiye'de siyasi yönetim modeli olarak özerkliği öneren bir partiyiz, resmi olarak. Dolayısıyla halkın özerklik talebini gayrimeşru ilan etmek partimizin programına da, ruhuna da aykırı olur.

Bizim buradaki farkımız silah kullanılmamalı, şiddetsiz olmalı. HDP'nin yaklaşımı HDP'nin çözüm arayışı bu zemin üzerinde, demokratik siyaset zemini üzerinde olabilir. Dolayısıyla sivil halk meclislerinin ilan ettikleri özerklik tutumunu saygın bir halk iradesi beyanı olarak görmek lazım.

Kent meclisleri, sivil toplum örgütleri eğer hükümet kurumlarına bir demokratik alternatif oluşturmak istiyorlarsa ve bunun nasıl oluşturulması gerektiğini fiilen ilan ederek yapıyorlarsa onu ciddiyetle dinlemek lazım. Bu bir siyasi irade beyanıdır. Biz böyle algılıyoruz. Halkın bu tutumuna saygı duyuyoruz.'' dedi.

 // umut turk
Selo sen hangi kafadasin ictinmi pilot olmussun, dün PKK silah bıraksın diyon bugün itlerin yaptığına meşru diyon, selo git sen evinde özerklik ilan et, elindeki PKK nin pis kanıyla siz anca o cahil kurt halkını kandirirsiniz,...
24 Ağustos 2015 19:00
kimin mahalle
 // ramazan çiçeksay
sen kimin le dans ettiğini bilmiyorsun galiba burası türkiye sen az otede havla çıkıyorsa gidin suriyede işide karşı savaşın erkekseneniz ozaman adam deriz size...
24 Ağustos 2015 16:32
Geç Bile Kalınmış!..
 // Yahya RAMİ
Şerefsiz tayfasının bu küstahlıkları karşısında el'an devam etmekte olan operasyonların aslında çok geç bile kalınmış bir karar olduğu ve ihanet senaryoları içerisinde olan hayalperestlerin hak ettikleri muamelenin derhal ve behemehal yerine getirilmesi gerekiyor! Ve halkın genel çoğunluğu olarak devleti yıkmak emelindeki bu tür hainler için ACİLEN idam cezasının geri getirilmesi ve geciktirilmeksizin tabik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz! İdam cezasının geri getirilmesi referanduma gidilebili...
24 Ağustos 2015 Pazartesi 16:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler