YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Demirtaş, Lavrov'a esas duruşunu yaptı, geldi'
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Rusya temaslarına ilişkin "Gitti orada Lavrov'a bağlılığını ifade etti. Türkiye'ye zarar vermek için 'Emrinizdeyim' diye esas duruşunu yaptı, geldi. Şimdi paralel yapı da aynısını yapıyor" dedi.
'Demirtaş, Lavrov'a esas duruşunu yaptı, geldi'
24 Aralık 2015 / 20:49 Güncelleme: 24 Aralık 2015 / 21:00

Muhalefetin Ak Parti'nin zarar görmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kaybetmesi adına siyasete kör bir mücadeleyi alanda sürdürdüğünü savunan Bozdağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya ziyaretine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

"Düşünün bir ülke ile diğer bir ülke arasında sorun var. Sizin ülkenizde bir muhalefetin Genel Başkanı gidiyor, diyor ki 'Siz haklısınız, Türkiye haksız.' Bu nedir? Bu Türkiye'de siyaset yapan bir partinin yapabileceği bir iş midir? Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir iş yapan kişi o ülkede saygın kişiliğini koruyabilir, siyasete aktif olabilir, o milletten güçlü destek alabilir? Hiçbir yerde alamaz.

Ama bakın gitti, orada Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a bağlılığını ifade etti. Türkiye'ye zarar vermek için 'emrinizdeyim' diye esas duruşunu yaptı, geldi. Şimdi paralel yapı da aynısını yapıyor. Türkiye'nin aleyhine kim ne iş yapıyorsa hemen en önde gidiyorlar 'emrinizdeyiz' diyorlar. Kim kimin yanına giderse gitsin Türkiye'ye Allah'ın izniyle onların zararı dokunmayacaktır."

 

DHA

 // timuçin
Ey adalet bakanı boş boş konuşmayın. Bunları vatandaşlıktan çıkarında görelim ciddiyetinizi. Yoksa bu işin sonu gozukmuyor......
24 Aralık 2015 21:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler