YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: HDP'nin görevi AKP'yi desteklemek değil
Demirtaş: HDP'nin görevi AKP'yi desteklemek değil
20 Mayıs 2015 21:24
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, ne dışarıdan ne içeriden AK Parti'yi desteklemek gibi bir niyetleri olduğunu belirterek, "Benim ağzımdan böyle bir cümle çıkmadı" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ne dışarıdan ne içeriden AK Parti'yi desteklemek gibi bir niyetleri olduğunu belirterek, "Benim ağzımdan böyle bir cümle çıkmadı" dedi. 

Demirtaş, partisince Malatya Yeni Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde, barış ve demokrasi mesajlarını Türkiye'nin 81 iline ulaştırmak için yola çıktıklarını belirtti. 

Demirtaş, iktidarlarında taşeron işçilerin tamamını kadrolu yapacaklarını, asgari ücretin ve emekli maaşının da en az bin 800 lira olması gerektiğini dile getirdi.

"HDP'nin görevi AKP'yi desteklemek değil"

Devletin insanlara hizmet etmek için var olduğunu vurgulayan  Demirtaş, şöyle konuştu:

"Devlet, sizin köleniz olmalı. Devleti sizin köleniz yapacağız. Vakti zamanında bir başçavuş bile bütün bölgede tek başına 'devletim' deyip herkese terör estirir, diz çöktürmeye çalışırdı. Şimdi adliyelerde onu yapmaya çalışıyorlar. Gazeteleri, medyası aracılığıyla bütün Türkiye'ye onu yapmaya çalışıyorlar. Elinizi vicdanınıza koyun, AKP'ye, CHP'ye hangi partiye oy veriyorsanız verin. Adliyeye düştüğünüzde, mahkemeye düştüğünüzde içiniz rahat mıdır? 'Ben orada tarafsız yargılanırım, adalet görürüm' diye içiniz rahat mıdır? Bir ağababanız, dayınız olmazsa karakola, mahkeme düştüğünüzde vay halinize. Bunun adı demokrasi değil, bunun adı hukuk sistemi değil."

Düşmanlığın değil, kardeşliğin büyütülmesi gerektiğini, HDP olarak barışı kullanmaya devam edeceklerini anlatan Demirtaş, kendilerine oy verilmesi halinde Malatya'ya daha çok hizmet geleceğini belirtti.

HDP Adana ve Mersin binalarındaki patlamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HDP'nin Adana ve Mersin teşkilatlarındaki patlamalara ilişkin 3 gündür üzüntüsünü, geçmiş olsun dileklerini iletmediğini ifade eden Demirtaş, "Kendisi çok tarafsız ya, en tarafsız Cumhurbaşkanı ya, HDP'nin havaya uçurulması umurunda değil. Eminim seviniyordur. Ona kalsa inşallah HDP komple havaya uçar da kurtulur bu beladan diyordur" değerlendirmesinde bulundu. 


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler