YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: HDP'liler içinde Erdoğan sevdalıları var
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Seni başkan yaptırmayacağız” sloganını eleştiren bazı eski HDP milletvekilleri için “Erdoğan sevdalısı, Erdoğan seviciler” sözlerini kullandı.
Demirtaş: HDP'liler içinde Erdoğan sevdalıları var
10 Aralık 2015 / 11:04 Güncelleme: 10 Aralık 2015 / 11:13

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, parti içinde Erdoğan sevdalıları olduğunu söyledi.

Bazıları geçmiş dönemde yöneticilik de yapan bu vekillerin “Erdoğan sevdalısı” olmaları nedeniyle aday gösterilmediğini kaydeden Demirtaş ısrarlara karşın isim telaffuz etmedi.

Demirtaş, Meclis’te bir grup gazeteciye gündemi değerlendirirken, şunları söyledi:

HDP’DE ERDOĞANCI DAMAR

(Bazı eski milletvekillerinin, ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ açıklamanızın partide tartışılmadan söylendiğine yönelik eleştirileri var?) Bizim parti içerisinde Erdoğan sevdalısı bir damar her zaman vardı. Bunlar gizli Erdoğancılardı aslında. Bazılarının da -geçmiş dönemde yöneticilik ya da vekillik yapmış- bu heveslerini çok iyi biliyorduk. Bu tipler bizden çok Erdoğan’ı sevip sayarak AKP ile ilişki kurarak, AKP’ye neredeyse yalakalık yaparak sorunun çözüleceğine inanıyordu. Zaten bunların ‘eski milletvekili’ olmasının nedeni de odur. Yoksa görevleri devam ederdi.

KEMAL BEY’LE GÖRÜŞMEMİZ GEREKİR

Kemal Bey (Kılıçdaroğlu) ile seçim öncesi konuşmuştuk. Seçim sonrası tekrar görüşmek üzere karşılıklı anlaşmamız vardı. Ama bir tarih belirlemedik. Ama böyle bir görüşmeyi yapmamız gerekir bence de...

 

MİLLİYET

sevgi
 // vatan millet
Erdoğan sevgisi her yerde var, kıskanmanın manası yok yaşasın Erdoğan....
10 Aralık 2015 Perşembe 16:22
sevgi
 // vatan millet
Erdoğan sevgisi her yerde var, kıskanmanın manası yok yaşasın Erdoğan....
10 Aralık 2015 Perşembe 16:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler