YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: HDP daha güçlü şekilde parlamentoda olacak
Demirtaş: HDP daha güçlü şekilde parlamentoda olacak
04 Haziran 2015 22:23
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "HDP’nin, dürüst, nitelikli, emekten, özgürlükten, ezilenden yana kadrolarıyla daha güçlü bir şekilde parlamentoda olacağız" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisince, Kışla Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, kendilerini iktidara hazır hissettiklerini söyledi.

Parlamentonun, seçim sonrası güçlü bir muhalefetle karşılaşacağını ifade eden Demirtaş, "HDP’nin dürüst, nitelikli kadrolarıyla emekten yana, özgürlükten, ezilenden yana kadrolarıyla daha güçlü bir şekilde parlamentoda olacağız. Parlamento cumhuriyet tarihi boyunca görmediği, görmeyi hayal edemediği güçlü bir muhalefetle tanışacak. İlk defa bu kadar rengarenk, çok sesli, çok kültürlü bir yürüyüşle parlamentoya, Ankara’ya gidiyoruz” dedi.

HDP'nin barajı aşmasının istenmediğini ifade eden Demirtaş, şöyle konuştu:

"HDP'yi baraj altında bırakmak Türkiye’ye ileri demokrasi getirecekmiş. İşte bu çılgınlığı durdurmamız lazım. Sadece 2 gün sonra inşallah bütün Türkiye’de tıpkı Seyit Rıza Meydanı'nda olduğu gibi bayram coşkusu olacak. Göreceksiniz Halkların Demokratik Partisi Trakya'da, Karadeniz'de, Ege'de, Akdeniz'de, İç Anadolu'da her yerde aynı coşkuyla karşılanacak. Sandıklar açıldığında bütün Türkiye rahat bir nefes alacak."

Erzurum'da düzenlenen mitinginde yaşananlara değinen Demirtaş, meydandaki coşkuya yönelik ciddi provokasyonlar yaşandığını belirtti.

"HDP barajı geçmeyi hak ediyor"

Demirtaş, HDP’nin çok güçlü bir şekilde barajı aşmayı hedeflediğini, partinin seçim çalışmaları ile adaylarının barajı geçmeyi hakettiğini anlattı.

Parlamentoda güçlü bir HDP'nin, halkın iktidarı anlamına geleceğine işaret eden Demirtaş, "İşsizliği de yoksulluğu da yenmenin tek yolunun artık bu olduğunu görüyorsunuz. Artık muhalefet olmak istemiyoruz. Artık biz hakkını arayan değil, hakkını kazanan olmak istiyoruz. Artık sadece 'ezildik' demek istemiyoruz, yaralarımızı sarmak istiyoruz" diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler