YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: 'Halkın gerçek gücünü göstereceğiz'
Demirtaş: 'Halkın gerçek gücünü göstereceğiz'
06 Temmuz 2014 04:01
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, “Paradan başka hiçbir güce inanmayan bu egemen zihniyete halkın gerçek yüzünü bunlara anlatacağız göstereceğiz” dedi.

HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftarını yaptı.

İftar sonrası gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "Bu PKK’lının cumhurbaşkanlığı adaylığı yasalara aykırıdır" sözlerinin hatırlatılması üzerine Demirtaş, “İstanbul’da da Trabzon’da da Antalya’da da ve Diyarbakır’da da emekçi çocuklar yoksul çocukların nasıl ötekileştirildiğini çok iyi biliyoruz. Bu cumhurbaşkanlığı seçiminde de bu halk ilk defa benim şahsımda halkın geniş kesimlerinin devletin üst kademesine talip olma fırsatı çıktı.

Türkiye toplumunun bunu iyi değerlendirmesi lazım, bu benim şahsım ve kişiliğim ile ilgili bir mesele değil. Diğer herhangi bir adaya oy verilmesi sistemde sorgulamaya yol açmaz ama halk ezilen, ötekileştirilen yani Türkiye toplumunun yüzde sekseni ve ezici çoğunluğu ilk defa kendi ilkelerini, ezilmişliğini, yok sayılmışlığını bu seçimde talep olarak dile getirme fırsatını yakaladı. Cumhurbaşkanlığı adayı olarak ta ben işte bütün bu kesimlerin taleplerini ve ilkeleri temsil etmeye ve mahcup etmemeye çalışıyorum. İnşallah başarılı olacağız. Bu egemen zihniyete, bu elit zihniyete paradan başka hiçbir güce inanmayan ve paradan başka hiçbir kudreti tanımayan anlayışa karşı halkın gerçek gücünü bunlara anlatacağız göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Demirtaş ve beraberindekiler çadırdan ayrıldı.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler