YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş, gazetecilerin DTP toplantısını terk etme
Demirtaş, gazetecilerin DTP toplantısını terk etme
Demirtaş, gazetecilerin DTP toplantısını terk etme
05 Kasım 2008 / 16:39 Güncelleme: 05 Kasım 2008 / 00:00

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, gazetecilerin dünkü protestosuna ilişkin olarak ''Partimize yönelik bu tutum, haksızlıktır'' dedi.


Demirtaş, Parlamento Muhabirleri Derneğini ziyaret etti. Demirtaş, Hakkari'de gazetecilere yönelik saldırı nedeniyle bazı gazetecilerin dünkü DTP Grup Toplantısını terk ederek, protesto etmesinden dolayı üzüntülerini dile getirdi.


DTP'nin ''şiddete karşı duruşunun net olarak bilindiğini'' ifade eden Demirtaş, Hakkari'deki olayı daha önce de kınadıklarını, böyle bir olayı tasvip etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.


Demirtaş, ''DTP'ye yönelik bu tutum, haksızlıktır. Yanlı yayın yapılıyor olması, karakol bahçelerinden yapılan yayınları sanki savaş alanında yapılıyormuş gibi gösterilmesi, bölge insanının potansiyel suçlu gösterilmesi konuları düşünülmelidir. Yanlı yayın yapıldı. Medyanın objektif yayın yapmasını beklemek, partimizin hakkı. Tepki gösterilmesi demokratik bir haktır ama herkes sorumluluğunu gözden geçirmelidir'' diye konuştu.


Selahattin Demirtaş, söz konusu tepkinin ''siyasi olduğunu'' belirterek, ''Partimiz, bölgede meydana gelen olayların sorumlusuymuş gibi gösterilmeye çalışılıyor'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler