YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Demirtaş bunu derse, alnından öperim'
Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''Demirtaş 'PKK bir terör örgütüdür' desin alnından öperim'' dedi.
'Demirtaş bunu derse, alnından öperim'
20 Ekim 2015 / 20:14 Güncelleme: 20 Ekim 2015 / 20:15

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, HDP'nin gerçek yüzünün ortaya çıktığını ifade ederek, "Demirtaş, 'PKK bir terör örgütüdür ve lanetliyorum' desin o zaman alnından öperim" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını Manisa'nın Turgutlu ilçesinde devam ettirdi. Turgutlu ilçe teşkilatı tarafından Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen toplantıya katılan Binali Yıldırım, konuşmasında Halkların Demokratik Partisi (HDP)'yi sert bir dille eleştirdi. HDP'nin gerçek yüzünün ortaya çıktığına dikkat çeken Yıldırım, HDP'li milletvekillerini sert bir dile eleştirdi. Yıldırım, HDP'ye oy veren vatandaşlarımızın 'barış' olsun, 'kardeşlik' olsun diye umutlandığını belirterek şöyle konuştu: "Bu nedenle HDP'ye oy verdi; ama 7 Haziran'ın hemen sonrasında eş başkanları çıktı ve 'verdiğiniz emanet oylara sahip çıkacağız' dedi. Sonra sen misin böyle diyen dağdan bir ses, 'ne konuşuyorsun sen emanet falan yok' dedi. Bu yetmedi, bir milletvekili çıktı ve terör örgütü 'sizi tükürüğü ile boğar' dedi. Yetmedi, bir başka milletvekili çıktı, 'sırtımızı PKK'ya dayıyoruz' diyerek meydan okudu. Dağa silah götüren milletvekilleri mi dersin, 'ölen teröristlerin cenazesine gitmeyenlerin canını yakarım' diyen genel başkana ne dersin. İşte ne oldu, bunların gerçek yüzleri ortaya çıktı."

"SAYIN DEMİRTAŞ 'PKK BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR' DESİN ALNINDAN ÖPERİM"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yüklenen Yıldırım, şunları söyledi:

"Ben açıkça söylüyorum, DEAŞ kanlı bir terör örgütüdür ve lanetliyorum. Sayın Demirtaş'ta 'PKK bir terör örgütüdür lanetliyorum' desin o zaman alnından öperim. 102 kişinin hayatını kaybettiği yerde daha ortada fol yok yumurta yokken 'katil hükümet' diye meydanlarda insanları bağırtmak marifet değil. Bu terör faaliyetleri ilk başladığında da aynı şeyi yaptılar. O zaman Demirtaş altı yaşındaydı, bunları hatırlamaz. Celal Bucak'ın ailesi katledildikten sonra devlet öldürdü dediler, işte o günden bugüne değişen bir şey yok. Halkımız her şeyi görüyor." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler