YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: Başkanlığa karşı değiliz!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başkanlık Sistemi'nin tartışılmasına karşı olmadıkları, ancak tek adamlığa karşı olduklarını söyledi.
Demirtaş: Başkanlığa karşı değiliz!
21 Kasım 2015 / 11:23 Güncelleme: 21 Kasım 2015 / 15:49

Selahattin Demirtaş, dün akşam Ankara’da 40 farklı ülkenin büyükelçi ve yabancı misyon şefleriyle bir araya geldi.

Yaklaşık 3 saat süren basına kapalı toplantıda, Demirtaş’ın geçirdiği sinüzit ameliyatı nedeniyle çok konuşamadığı öğrenildi.

Toplantıda, Doğu’da yaşanan olaylara ilişkin bilgilendirmeyi DBP ve HDK temsilcilerinin yaptığı, Demirtaş’ın ara ara kısık sesle katkıda bulunduğu öğrenildi.

Görüşmede, büyükelçilerin “başkanlık sistemine olumlu bakıp bakmadıklarına yönelik sorusu” öne çıktı. Demirtaş’ın ise başkanlık sisteminin tartışılmasına karşı olmadıkları, ancak tek adamlığa karşı olduklarını ifade ettiği öğrenildi.

Demirtaş, 17 Kasım’da geçirdiği ameliyatın ardından, ilk kez bir toplantıya katılmış oldu. 

 

HABERTÜRK

 // Ömer
öZgür iraden ile söyleğin bir söylem mi yoksa dikte edilerek söyle! denilen bir söylem mi ona bakarım senin tek adamlık anlayışından ne anladığına... Selo gencecik fidanlar dolarken sen fikri restorasyon sonra fiziki restorasyon ve estetik peşindesin....
21 Kasım 2015 18:48
 // mustafa
Sen tek adamlığa karşısın da ben de çok adamlığa karşıyım. Çok adam olunca da memleketin karaları zor alınıyor....
21 Kasım 2015 17:41
ÇARKÇIBAŞI
 // YEŞİL
KLAVUZU KARGA OLANIN BURNU LEŞTEN KURTULMAZ,BU İNSAN MÜSVEDDESİNİNPEŞİNDEN GİDEN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİME SESLENİYORUM AYIK OLUN AZICIK AYIK!...
21 Kasım 2015 Cumartesi 17:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler