YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: Barajı aşamazsak görevi bırakırım
HDP'li Selahattin Demirtaş, 7 Haziran Genel Seçimleri'nde barajı kendi hatasından dolayı aşamadıkları takdirde görevi bırakacağını söyledi.
Demirtaş: Barajı aşamazsak görevi bırakırım
13 Mayıs 2015 / 15:29 Güncelleme: 13 Mayıs 2015 / 15:33

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, NTV'de Oğuz Haksever'in canlı yayın konuğu oldu. 7 Haziran Genel Seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan Demirtaş, şunları söyledi;

Barajı aşamazsak görevi bırakırım

"Bu programı iyi anlatamamışsak, benim hatamdan dolayı barajı aşamazsak eğer 7 Haziran akşamı görevi bırakırım. Başaramamışsak ısrar etmenin anlamı yok.

Kanaatimce yüzde 12-13'leri bulmak lazım

Bizim yaptığımız araştırmalarda yüzde 10'un biraz üstü görünüyor. Ama kanaatimce yüzde 12-13'leri bulmak lazım. Barajın altında değiliz ama sınırda, kritik bir nokta diyebileceğimiz bir yerde duruyor HDP. Fakat HDP'ye oy verebilirim diyenlerin oranı yüzde 30 oranında. HDP'ye sempati duyuyorum diyenlerin oranı da yüzde 52 civarında. Bu çok kıymetlidir bizim için. Bunları oya dönüştürmek önümüzdeki 25 gün boyunca bizim görevimiz, işimiz. Ama bahsettiğiniz birkaç nedenle HDP'ye oy veren kesimler var.

Seçim beyannamemizden dolayı 'oy verebilirim' diyen yüzde 1'lik seçmen var 

Birincisi mücadelemize yürekten inanan ve çok gerekçeden dolayı partimize oy veren kitle var. Bunlar yüzde 9-9,5 civarında HDP'ye oy veriyordu. Son 1 - 1,5 aydır seçim beyannamemizden dolayı da evet ben HDP'ye oy verebilirim diyen yüzde 1 kadar seçmen kitlesinin partimize yöneldiğini görüyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler