YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş aradığı desteği İsveç'te buldu
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İsveç'in başkenti Stockholm'de İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström ile bir araya geldi.
Demirtaş aradığı desteği İsveç'te buldu
21 Ağustos 2015 / 01:35 Güncelleme: 21 Ağustos 2015 / 02:11

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Stockholm'de İsveç Dışişleri Bakanı Wallström ile Başbakanlık Konutunda bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından ikili ortak basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DÜŞÜNCELERİNİ İSVEÇLİ POLİTİKACILARA ANLATTI

Türkiye'de ve Ortadoğu'daki sorunların çözümüne yönelik HDP'nin görüş ve düşüncelerini İsveçli politikacı ve sivil toplum örgütlerine anlatmak için geldiğini belirten Demirtaş, Türkiye'de barış görüşmelerinin yeniden başlamasını ve silahları her iki tarafın da susturması gerektiğini ifade etti.

SEÇİMDE YÜZDE 20'Yİ GEÇECEKLERİNİ İDDİA ETTİ

"HDP olarak müzakerelerin kesildiği yerden başlatılmasını ve yürütülmesini savunuyoruz" diyen Demirtaş, kurulacak seçim hükümetinde yer almayı düşündüklerini açıkladı. Demirtaş, parti olarak kurulacak seçim hükümetine bakan vereceklerini ve yapılacak seçimde de yüzde 20 oy oranını geçeceklerini iddia etti.

WALLSTRÖM: ÇÖZÜM SÜRECİ YENİDEN BAŞLAMALI

İsveç'le Türkiye arasında yakın ve stratejik ilişkilerin bulunduğuna dikkat çeken İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström de Türkiye'nin terörizmle ve IŞİD ile mücadelede AB'nin önemli bir partneri olduğunu vurguladı. Ateşkesin bozulmasından dolayı son derece kaygı duyduklarını belirten Wallström, bölgede ki istikrarın tekrar kazınılması için "Çözüm Süreci" görüşmelerinin yeniden başlaması gerektiğini ifade etti.

 

Palme
 // kteoman
Siz değil-miydiniz o ülkenin başbakanına bir zamanlar suikast yapan?...
21 Ağustos 2015 Cuma 13:03
demirtaşa kim destek çıkaçak
 // yusuf topcu
Demirtaş yanına kerdeş ülke arıyor ama bulmuşa benziyor kürt kardeşim sionist ermeni olduğunu hala görmüyor mu?soruyorum kürt kardeşlerime niye dağa kaçırtırıyor evlatlarınızı türk kürt çatışması çıksın diye bunları kimler ister ermeniler hiristiyanlar ister büyük türkiyeyi bunlar istemiyor niye istemiyor kürt kardeşlerim başka bir şehire gidip çalışmıyacaktı heryıl göç etmek zorun da kalmıyacaktı o yüzden iç savaş çıkarmak iştedi ama olmadı yine demirtaşa inanırsa benim kürt kardeşlerim yazık
...
21 Ağustos 2015 Cuma 09:38
demirtaş
 // mustafa
barış güver"cin"i iş başında (), yahu herife bak. teröristlerle buluşup buluşup devletin sabrını sınarken iyiydi. barış sürecini, kobaniyi bahane ederek halkı sokağa dökerken iyiydi. pkk vurulunca denize düştü ya sarılacak yer arıyor....
21 Ağustos 2015 Cuma 06:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler