YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş Almanya'da özerklik hayallerini anlattı
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Almanya'da terör örgütünün sözde bayrağının bulunduğu salonda 'özerklik' hayallerini anlattı.
Demirtaş Almanya'da özerklik hayallerini anlattı
05 Ekim 2015 / 01:12 Güncelleme: 05 Ekim 2015 / 06:44

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Almanya programı kapsamında Frankfurt'daki Fraport Arena'da düzenlenen "Dayanışma Gecesi'nde" konuştu.

Türkiye'de parlamentonun işlemediğini ileri süren ve 'öz denetim, özerklik' konusunu açıklayan Demirtaş, şunları söyledi:

"Milletvekilleri özgür ve rahat değil, medya özgür değil, yargı bağımsız değil. Topyekun bir devlet reformuna ihtiyaç var, ciddi bir revizyona ihtiyaç var. Başbakanlıktan başlayarak muhtarlığa kadar, belediye meclisleri ve genel meclisler; hepsi seçilmişlerin hak ettiği yetkilerle donatılmalıdır."

 

YENİ ŞAFAK

 // Mert
Tam da bu gibiler demokrasi diyorya ya ben bazen yanlış dunyadayin saniyorum kendimi demokrasi yok dediğin ülkede sen gibi ....ler meclise giriyorya...
05 Ekim 2015 17:00
 // umut turk
Ey calgici selo, eğer bu söylediklerin doğru olsa, yanı vekil özgü değilse, medya özgü değilse , 1- teröristler katı surette meclise giremez. 2- hiçbir milletvekili terörist cenazesine katılıp devlete laf söyleyemez. 3- hiçbir milletvekili PKK ya silah sevkiyatı yapamaz, daha örnekler çoğalır. Tabi siz yozlaşmış siyaset yaptığınız ve politikanın nankörlük olduğu için bu gerçekler saba birşey ifade etmez. Selo sen bu işleri bırak git bi türkü bara SSK li bir işte çalış,...
05 Ekim 2015 14:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler