YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş: 7 Haziran'da sandıktan demokratik gelecek çıkacak
Demirtaş: 7 Haziran'da sandıktan demokratik gelecek çıkacak
04 Haziran 2015 18:41
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçmenlere "7 Haziran'da sandıktan Türkiye'nin barışı çıkacak, Türkiye'nin özgür geleceği, Türkiye'nin demokratik geleceği çıkacak" diye seslendi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstasyon Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde Erzurumlulara hitap etti.

"7 Haziran'da 'Devlet benim malımdır' diyenlere karşı, 'hayır devlet senin malın değil, devlet halkın malıdır' demek için sandığa gideceklerini" belirten Demirtaş, HDP'nin bunu başarmak istediğini ifade etti.

Demirtaş, "7 Haziran'da güç zehirlenmesi yaşayan AKP'yi Erzurumlu kardeşlerim de cezalandırmaya hazır mı? İnşallah, büyük bir ders almaları lazım. Öyle böbürlenmekle kibirlenmekle olmaz. Ona bir mesaj vermemiz lazım" diye konuştu.

Yaptıklarının, parti olarak seçime girip yüzde 10 barajını, dünyanın en yüksek barajını aşmaya çalışmak olduğunu dile getiren Demirtaş, bunun en büyük demokratik hakları ve HDP'lilere helal olduğunu ifade etti.

"7 Haziran'da sandıktan Türkiye'nin barışı çıkacak, Türkiye'nin özgür geleceği, Türkiye'nin demokratik geleceği çıkacak" diyen şunları kaydetti:

"Bir oy çok kıymetlidir, her oy çok kıymetlidir. Bir oyun barajı devirebileceğine inanmamız lazım. Bakmayın 'HDP çoktan barajı aştı' diyorlar. Keşke içimiz rahat olsaydı. Sakın ola ki baraj aşılmıştır rehavetine, rahatlığına kapılmayın. Barajı aşmamız için el ele vermemiz, ikna olmayanları ikna etmemiz lazım. Elbette ki bütün çalışmalar çabalar sandığa doldurulduktan sonra sandığa sahip çıkmamız lazım."

"7 Haziran son değil başlangıç"

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ise partisinin Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, 7 Haziran'ın yıllar boyunca sürdürdükleri mücadelenin zaferle taçlanmasının günü olduğunu söyledi.

Tehditle oy almadıklarını ifade eden Yüksekdağ, buna karşın kamuda çalışan arkadaşlarının tehdit edildiğini öne sürdü.

"7 Haziran'dan sonra Türkiye yeni iktidar alternatifini kazanacak" diyen Yüksekdağ, şöyle konuştu:

"Bizim için 7 Haziran bir son değil, yeni bir başlangıç olacak. Buna inancımız tam çünkü her yerde bu coşku var. Yeni ellerle, omuzlarla birleştik artık. 7 Haziran günü de bütün yiğit onurlu kadınlar AKP'ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sırtını dönecek. Yüzümüzü geleceğe döneceğiz. 7 Haziran'dan sonra bütün kadınlar, gençler, ezilen emekçi halklarımız yüzünü halkların iktidarına çevirecek. Şırnak'tan İstanbul'a kadar herkes gücümüzü ve yeni yaşamın ne olduğunu çok iyi görecek. O zamana kadar bütün gücümüzle zaferimizi çalmaya çalışacaklara karşı görev başında olacağız."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler