YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel'in sağlık durumuyla ilgili doktorundan açıklama
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye tetkik ve tedavi amacıyla hastaneye kaldırıldı. Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur yaptığı açıklamada, Demirel'in sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.
Demirel'in sağlık durumuyla ilgili doktorundan açıklama
13 Mayıs 2015 / 20:00 Güncelleme: 13 Mayıs 2015 / 20:18

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle tetkik ve tedavi amacıyla kaldırıldığı Özel Ankara Güven Hastanesinde tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Özel Ankara Güven Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, Demirel'in sağlık durumu hakkında bilgi verildi. 

Açıklamada, 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye tetkik ve tedavi amacıyla geldiği, gerekli tıbbi değerlendirmelere başlandığı ifade edilerek, halen takip ve tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Doktoru açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Özel Doktoru Aylin Cesur, cumhurbaşkanının sağlık durumunda endişe edecek bir durum olmadığını açıkladı. 

"Endişe edecek bir şey yok"

Demirel'in tedavisi için herkesin evde uyguladığı tedavileri planladıklarını ancak tam iyileşme sağlanamayınca kendisinin yaş durumunu ve malum durumunu göz önüne alarak daha iyi tetkik yapmak amacıyla Ankara Güven Hastanesi'ne geldiklerini belirten Cesur, "Kendisinin basında yer almasından itibaren arayan tüm dostlarına ve siz değerli basın mensuplarına çok sevgi ve selamlarını iletmek istiyorum. Sağlık durumunda endişe edecek bir şey yok" dedi.

91 yaşındaki Demirel'in normal bir enfeksiyonun kendi yaş grubunda yaşadığı bir takım sıkıntıları yaşadığını söyleyen Cesur, "Birkaç gün içerisinde hastanede bu sıkıntılarından kurtulacağına ve eve şifa ile döneceğimize inanıyorum. Genel sağlık durumu çok iyi, kendi yaş grubuna göre hep geriden geliyor Sayın Cumhurbaşkanımızın. Biz elimizden geleni yapıyoruz, her şey yolunda" açıklamasında bulundu.

Özel Ankara Güven Hastanesi Etik Kurul Başkanı Doktor Tevfik Ali Küçükbaş ise, enfeksiyon hastalıklarının doğal bir seyri olduğunu dile getirerek, "Kendisini zannediyoruz birkaç gün içerisinde sağlıklarına kavuşturarak taburcu edeceğiz" dedi. 

 

AA/İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler