YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel'den Suriye yorumu
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ''Türkiye'de barışın teşekkülüne yardımcı olalım. Herkes yardımcı olsun. Eğer bu olursa netice iyi günlere gider'' dedi.
Demirel'den Suriye yorumu
24 Ekim 2012 / 19:30 Güncelleme: 24 Ekim 2012 / 20:44

Ankara'dan karayoluyla Sakarya'ya geçen Demirel, TEM Otoyolu kenarındaki bir dinlenme tesisinde durarak yemek yedi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirel, Türk halkının Kurban Bayramı'nı kutladığını söyledi.

Kurban Bayramı sonrasında Türkiye'de ve dünyada her şeyin daha düzenli ve barış içinde olması temennisinde bulunan Demirel, ''İçeride ve dışarıda insanlar birbirleri ile daha iyi geçim içinde olur. Barışa herkesin katkıda bulunması lazım. Bu düşünce ile Türkiye'de bayramın iyilikler getirmesini diliyorum. 7'den 70'e bütün vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyorum'' diye konuştu.

Temeli kendi hükümetleri döneminde atılan Bolu Dağı tünelini görmek için Bolu'da mola verdiğini ifade eden Demirel, şunları kaydetti:

''Cumhurbaşkanlığım dönemimde de inşaat 'biran evvel bitsin' diye takip ettim. Fakat araya başka şeyler girdi. En kötüsü araya deprem girdi ve birtakım istenmeyen hadiseler oldu, inşaat gecikti. Zaten inşaat kolay bir inşaat değildi. Türkiye'nin en büyük mühendislik tesislerinden birisidir ve İstanbul Ankara arasında 15 milyon insana yol verir, geçit verir. Bir mühendislik abidesidir. Bu tüneli bir göreyim, tünelin içinden bir geçeyim istedim.''

Demirel, Türkiye ile Suriye ilişkilerine de değinerek, iyi niyetin kaybedilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Kendisinin siyasi bir maksadının olmadığını ve ''siyaset üstü'' biri olduğunu anlatan Demirel, ''Herkese diyorum ki Türkiye'de barışın teşekkülüne yardımcı olalım. Herkes yardımcı olsun. Eğer bu olursa netice iyi günlere gider. İyi günlere gidilecektir de zaten. Bu günler geçicidir. Bu zorluklar da geçicidir. Milletimizin büyük sıkıntılar içinde olduğunu biliyorum ve Kurban Bayramı'ndan hayırlar umuyorum. Hep umuyoruz, hep umduk ve ummaya da devam ediyoruz. Kara gün karanlık kalmaz, mutlaka bir gecenin sabahı vardır. İnşallah her şey düzgün hale gelir'' ifadesini kullandı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler