YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel:Bizim genel başkanımız var
Demirel:Bizim genel başkanımız var
17 Ekim 2012 21:09
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, ''Bizim bir genel başkanımız, liderimiz, bilge bir insanımız var. Allah ömür verdikçe onunla yol almaya kararlıyız'' dedi.

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Gümüşhane Şubesi'nce, ''Kadın Dostu Kent Gümüşhane'' projesi kapsamında birlik binasında düzenlenen, ''Siyaset Deneyimi'' konulu etkinliğe katılan Demirel, daha sonra MHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Demirel, burada yaptığı açıklamada, kasım ayında partinin 10. büyük kurultayının gerçekleştirileceğini belirterek, şöyle devam etti:

''Türkiye'de bir sorun var. Herkes milletten bahseder. Bu millet hangi millet, kimse bunun adını koymaz. 10 yıldır Türkiye'de adı konulmamış bir milletten bahsediliyor. Biz 10. kurultayımızda 'milletsiz asla' sözüyle hareket edeceğiz. Bu milletin adı Türk milletidir. Bizim millet anlayışımız, kültürünü, birlikte tarih paylaşımını, birlikte millet öyküsünü paylaşmış Türk milleti üzerine kurulmuş bir ifadedir. Bu nedenle Türk milleti olmadan bu memleket asla olamayacağı için de 10. büyük kurultayımızın da sloganı bu söz olacaktır.''

Partilerinin demokrasiye, demokrasinin gerekliliklerinin yerine getirilmesine inanan bir parti olduğunu ifade eden Demirel, ''O sebepledir ki 44. yılımızdayız. Başkaları gibi bir artıp, bir büyüyüp hormonlaşmış olarak gitmiyoruz. Farklı kişilerin de adaylıkları söz konusu. Türk insanı bilir ki bu ülkenin ihtiyacı nedir, nasıl bir stratejiyle yönetilmelidir, bu davanın liderliğini kim yapmalıdır. Bizim bir genel başkanımız, liderimiz, bilge bir insanımız var. Allah ömür verdikçe onunla yol almaya kararlıyız'' diye konuştu.

aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler