YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel: 'O günler çok acı ve zor günlerdi'
Demirel: 'O günler çok acı ve zor günlerdi'
23 Nisan 2014 21:14
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajına, "O Günler çok acı ve zor günlerdi. O günleri esefle ve acıyla karşılıyoruz. Kişisel hakkıdır" dedi.

Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde Dr. Nazım Şuvağ Türk Sanat Müziği Topluluğu Korosu'nun 50. yıl konserini gelen 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, basın mensuplarının sorularını cevapladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı dolayısıyla gençlerin, çocukların ve tüm milletin tebrik eden Demirel, "Huzur ve sükun içerisinde daima mutluluk getiren bir bayram olsun inşallah" dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili soru üzerine Demirel, "Vakti, saati gelince şartların icap ettirdiği bir biçimde ilgililer ve halk bir şekil verirler. Hiç merak etmeyin her şey yolunda gider" dedi.

Demirel, 1915 olayları nedeniyle Başbakanlık tarafından yazılı yayınlanan mesajda, Başbakan Erdoğan'ın Ermenilere taziye dileklerini iletmesiyle ilgili olarak, "O Günler çok acı ve zor günlerdi. O günleri esefle ve acıyla karşılıyoruz. Kişisel hakkıdır" diye açıklamada bulundu.

Demirel, daha sonra Dr. Nazım Şuvağ Türk Sanat Müziği Korosu’nun yapmış olduğu müziği dinledi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler