YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirel 88. yaş gününü kutladı
Demirel 88. yaş gününü kutladı
01 Kasım 2012 23:47
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 88. yaşını kutladı.

Isparta'nın Atabey ilçesine bağlı İslamköy'de 1 Kasım 1924'te doğan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 88. yaşını Güniz Sokak'taki evinde kutladı.

Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Moldova Başbakanı Vladimir Filat, doğum günü dolayısıyla Demirel'i evinde ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Demirel, Moldova Devleti Cumhuriyeti'ni, kendisinin Cumhurbaşkanı olduğu dönemde ilk tanıyan devletlerden birinin Türkiye olduğunu söyledi.

Moldova Başbakanı Vladimir Filat da Demirel ile özellikle doğum gününde görüşmesinin kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi.
''Size bugün doğum gününüzde 'nice yıllara' demek bizim için büyük bir şereftir'' diyen Filat, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine verdiği katkılardan dolayı Demirel'e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Demirel'in doğum günü dolayısıyla şapka şeklinde hazırlatılmış pasta getirildi. Süleyman Demirel, 88. yaşını kutladığını belirterek, pastayı Başbakan Filat ile kesmek istediğini söyledi. Pastayı göstererek, ''Bu bir şapkadır, benim işaretimdir'' diyen Demirel, Filat ile pastayı kesti.

AA 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler