YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Demek ki, emekliler durumlarından memnun"
"Demek ki, emekliler durumlarından memnun"
"Demek ki, emekliler durumlarından memnun"
10 Mayıs 2008 / 20:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 8 milyon emekli bulunduğunu ve AK Parti'nin emekli oyu ile iktidara geldiğini belirterek kimsenin şikayetçi olmamasını istedi


Kılıçdaroğlu, CHP Mersin İl Teşkilatı Kadın Kollarınca Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen, "Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı" ile ilgili toplantıda bir konuşma yaptı. Yeni Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'nda yer alan emeklilik yaşının 65'e çıkarılması konusunda bir kaç sendika hariç diğer sendikaların gerekli tepkiyi göstermediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de 8 milyon emekli var. Bu sayıya eşler de eklenince 16 milyonu buluyor. Bu kadar emekli, oyunu AK Parti'ye vermeseydi tek başına iktidar olamazdı. Demek ki emekliler, durumlarından hiç şikayetçi değil." dedi.


Türk siyasetinde emeklilik yaşının artırılması gündeme geldiğinde işçi sendikalarının hepsinin bir araya gelerek, Kızılay'da 50 bin kişiyle yaşananları protesto ettiğini anlatan Kılıçdaroğlu, geçmişte böyle bir durum söz konusuyken, şimdi hiç bir hareketlenmenin olmadığını söyledi. Bu durumu anlayamadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Demek ki, bu durum söz konusu sendikaların başkanlarını rahatsız etmiyor. Öyleyse, onların emeklilik yaşını 90'a çıkaralım. Gerçi onlar için emeklilik yaşı 90 değil 190 da olsa fark etmez. Çünkü altlarında Mercedes marka otomobiller var ve ne geçim derdi ne maaş derdi ne de emeklilik derdi var. Bu nedenle emekli olmak istemiyorlar ve bu yasa bir açıdan onların işine geliyor." diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler