YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DBP'li Kamuran Yüksek serbest bırakıldı
DBP'li Kamuran Yüksek serbest bırakıldı
17 Mart 2016 11:01
Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, serbest bırakıldı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, nevruz kutlamaları için geldiği Kars'ta gözaltına alındı. Toplantıya katıldığı otelden çıkışta Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan Yüksek emniyete götürüldü.

YÜKSEK SERBEST BIRAKILDI

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, götürüldüğü adliyede ifadesinin ardından adliyede serbest bırakıldı. DBP İl binasına geçen Kamuran Yüksek'in bu konuda açıklama yapacağı belirtildi.

Bu arada Kamuran Yüksek, gözaltına alındıktan sonra Polis Merkezi'nden adliyeye götürülürken bir grup partili, yürüyüşle olayı protesto etmek istedi. Slogan atarak yürümeye başlayan partilileri, polis uyardı. Buna rağmen slogan atarak yürümeye çalışan gruba Şehit Yusuf Bey Caddesi ile Atatürk Caddesi'nin kesiştiği bölgede müdahale etti. Polis, yaklaşık 20 göstericiyi gözaltına aldı. (DHA)

KAMURAN YÜKSEK PROTESTOSUNA POLİS MÜDAHALESİ

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in gözaltına aldığını duyan bir grup HDP'li Polis Merkezi önüne geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Yüksek'in adliyeye sevk edilmesinden sonra slogan atarak cadde de yürüyen HDP'liler polisin uyarılarına uymadı. Defalarca uyarı yapan polis daha sonra slogan atan gruba müdahale etti. Müdahale sonrasında 10 kişi gözaltına alındı.

Polisin müdahale ettiği grup gözaltına alınarak Emniyete götürüldü.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler