YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DBP'li belediye başkanı görevden alındı
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde DBP'li belediye başkanı Necla Yıldırım ve belediye meclis üyesi Ali Özkan görevden alındı.
DBP'li belediye başkanı görevden alındı
14 Temmuz 2016 / 10:35 Güncelleme: 14 Temmuz 2016 / 10:58

Mazıdağı Belediyesi Başkanı Necla Yıldırım ile belediye meclis üyesi olan ancak eşbaşkanlık görevini yürüten Ali Özkan'ın, İçişleri Bakanlığı'nca görevden alındı.

Eş başkanların görevden alınma nedenini olarak, geçtiğimiz günlerde Artuklu İlçesi Cevizlik Jandarma Karakolu'na bombalı araçla yapılan saldırıda kullanılan aracın Mazıdağı Belediyesi'ne ait olması olarak belirtildi. 

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mazıdağı Belediyesi zabıta amirinin de emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Saldırıda belediye araçları kullanılmıştı

Cevizlik Jandarma Karakol Komutanlığına 9 Temmuz'da terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, patlamada 2 asker şehit olmuş, bir kişi yaşamını yitirmiş, 12 asker de yaralanmıştı. 

Saldırının ardından başlatılan soruşturmada, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Halk Sağlığı İlaçlama Şube Müdürü ile Mazıdağı Belediyesi zabıta amirinin de bulunduğu 12 kişi gözaltına alınmış, şüpheliden 2 belediye çalışanı tutuklanmış, 4'ü hakkında adli kontrol kararı uygulanmış, 5 kişi de serbest bırakılmıştı. 

Bomba yüklü 47 AS 012 plakalı aracın Mazıdağı Belediyesine ait olduğu, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesinin ilaçlama birimindeki görevlilerin kullandığı yüklenici firmaya ait 35 END 98 ve 21 FN 913 plakalı diğer araçla olay yerinden kaçtıklarının tespit edilmesi üzerine valilik, Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Mazıdağı Belediyesi yöneticileri hakkında idari soruşturma da başlatmıştı.

 

AA

 // Turan
Hapismi yazık hapishane ye orda birde bekleyeceğiz öylemi kurban olsunlar otaş duvara kurban olsunlar...
14 Temmuz 2016 13:30
 // Ramazan
Uykucu kardeşim anla artık burada yazamiyoruz.Bu hainlere Essekler cennetinden yer ayarlamaliyiz.Hemde hiç vakit kaybetmeden...
14 Temmuz 2016 12:20
Sadece
 // uykucu
gorevden alma mi? Hapis yok mu?...
14 Temmuz 2016 Perşembe 11:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler