YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'nun yanından ayırmayacağı 3 kişi!
Türkiye'nin yeni başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun çalışma ekibi de yavaş yavaş şekilleniyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, birlikte çalıştığı 3 ismi Başbakanlık döneminde de yanından ayırmayacağı belirtiliyor.
Davutoğlu'nun yanından ayırmayacağı 3 kişi!
27 Ağustos 2014 / 22:53 Güncelleme: 27 Ağustos 2014 / 22:55

Bu 3 isim Ali Sarıkaya, Osman Sert ve İsmail Küçükbayrak.

Öğrencisiyle devam

Ali Sarıkaya, Davutoğlu’nun eski öğrencisi. Sarıkaya, uzun yıllardır Davutoğlu’yla birlikte çalışıyor. Sarıkaya, yeni dönemde de Davutoğlu’nun yakınında yer alacak. Başbakanlık Başmüşaviri olarak ataması yapılan Sarıkaya, “Davutoğlu’nun gölgesi” olarak biliniyor.

KONYA’DA TANIŞMIŞTI

Basın Müşaviri Osman Sert, Dışişleri Bakanlığı görevine başladığından beri Davutoğlu’yla birlikte çalışıyor. TV haberciliğinden müşavirliğe geçiş yapan Sert, yıllar önce Konya’da yerel bir radyoda muhabirlik yaparken Davutoğlu ile tanıştı. Davutoğlu bakan olunca, Sert’e basın müşavirliği teklif etti.

Meclis danışmanı

Üçüncü isim ise İsmail Küçükbayrak. 2011’de Konya’daki seçim çalışmalarından beri Davutoğlu’nun yanında. Davutoğlu’nun Meclis’le ilişkilerinden sorumlu danışmanı olan Küçükbayrak’ın da Başbakanlık döneminde Davutoğlu’nun yanında olması bekleniyor.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler