YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'nun elinden telefon düşmüyor
Davutoğlu'nun elinden telefon düşmüyor
08 Temmuz 2013 15:32
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mısır'daki son gelişmelerle ilgili 12 ülkenin dışişleri bakanlarıyla telefonda görüştü.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Davutoğlu'nun Mısır'daki durumla ilgili yoğun telefon diplomasisi sürüyor.

Bu çerçevede Davutoğlu'nun İsveç, Norveç, Finlandiya, AB Dönem Başkanlığını devralan Litvanya, Polonya, Lüksemburg, Hollanda, Fransa, AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, Brezilya, Katar ve Fas ülkelerinin dışişleri bakanlarıyla görüştüğü ve Mısır'daki son gelişmelerle demokrasiye bir an evvel dönülebilmesi için atılabilecek adımların ele alındığı kaydedildi.

Davutoğlu'nun muhataplarıyla telefon diplomasisinin devam edeceği belirtildi.

Mısır'daki katliamı temel insanlık değerleri adına kınıyorum

Öte yandan, Bakan Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaştığı mesajında, "Mısır'da sabah namazında yaşanan katliamı, savunageldiğimiz temel insanlık değerleri adına şiddetle kınıyorum. Provokasyonlara rağmen Mısırlı kardeşlerimizin bundan sonra da vakar içinde demokrasiye ve özgür iradelerine sahip çıkmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Mesajında, Mısır halkının iradesine saygılı bir siyasi normalleşme sürecinin başlamasının gerektiğine dikkati çeken Davutoğlu, kardeş Mısır halkına taziyelerini iletirken, "Mısır, Ortadoğu'da yükselen demokrasi talebinin umududur ve Türkiye her zaman Mısır halkıyla dayanışma içinde olacaktır" ifadesine yer verdi.

 

AA

cep telefonu ile olmaz bu işler
 // akın
göreve geldiği günden itibaren sayın davutoğlunun ne ülkemize nede bölgeye hayrı dokunmadı.coğrafya paramparça oldu.öyle bir lansmanını yapıyorlar ki Türk dışişlerinin sanırsın bölge bu bakanlık etrafında dönüyor.anca varsa yoksa bağırıp çağırma sonuç condeleza rice ın istediği gibi oluyor....
08 Temmuz 2013 Pazartesi 20:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler