YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'nun A takımı da listede
Davutoğlu'nun A takımı da listede
08 Nisan 2015 15:15
Dün açıklanan milletvekili adayı listelerinde Başbakan Davutoğlu'nun A takımındaki isimler de yer buldu.

Seçimlerde Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 'temayül yoklamaları ve mülakatlarla' oluşturulan listelere son şeklini vermek için son 10 gün Ak Parti Genel Merkezi'nde adeta kamp kurdu.

Başbakan'ın A takımı listede

Belirlenen üst kurulun sayısını düşürdüğü aday listesini nihai şekle getiren Davutoğlu, 'kurmaylarını' dışarıda bırakmadı. Listede Başbakan'ın 'A takımı'ndaki isimler de yer buldu. Başdanışman Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) Ankara Genel Koordinatörlüğü'nü de yürüten Taha Özhan, Malatya'da 2. sıradan aday gösterildi.

Yakın çalışma ekibi

Öte yandan, Başbakan'ın yakın çalışma ekibi içerisindeki Durmuş Ali Sarıkaya, İstanbul 2'nci Bölge 5'inci sıradan aday oldu. ODTÜ'den lisans ve Bilkent Üniversitesi'nden doktora derecesi bulunan Ertan Aydın ise Ankara 1'inci Bölge 6'ncı sırada. Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi'nde 3 yıl araştırmacı olarak bulunan Aydın, Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını da yürütmüştü.

Vedat Bilgin, Ankara 2'nci Bölge 4'ncü sıradan, Emine Nur Günay ise Eskişehir 3'üncü sıradan Ak Parti milletvekili adayı oldu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler