YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Tarhan'ın istifasına destek
Davutoğlu'ndan Tarhan'ın istifasına destek
01 Kasım 2014 23:00
Emine Ülker Tarhan'ın CHP'den istifa etmesine ilk kez yorum yapan Davutoğlu, Tarhan'ın istifa mektubunu okudu ve "Altına imzamı atıyorum" dedi.

Ana muhalefetten bir milletvekili istifa etti. İstifa açıklamasında, 'Sorumsuz çağrılar, tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da, hedefi de bulunmayan yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için büyük umutlarla geldiğim CHP'den istifa ediyorum' dedi.

Söylediklerinin altına imza atıyorum. CHP'yi CHP'li anlatıyor. Sorumsuz çağrılar. Doğru. Belirsiz politikalar. Doğru. Halktan kopuk muhalefet anlayışı. Doğru. Biz iktidarız. Ben 'devletin işi var, Ankara'da oturup bu işlere bakalım' diyebilirim. Talimat verdim. Bütün kongrelere, seçim mitinglerine ben ve arkadaşlarım katılacağız. Her hafta 3-4 kongreye katılacağız.

Tereddüt etmek bizim kitabımızda yazmaz. Gitmeyeceğimiz şehir, görmeyeceğimiz mahalle kalmayacak. CHP yönetimin iktidar umudur bulunmayan. O da doğru. İktidar hedefi olması için bir vizyonun olması lazım. Onlarda iktidar umudu bile yok. Biz ise iktidarın tüm ahlaki sorumluluğunu omzumuz da taşıyoruz.

Onlar gencecik çocukları sokağa sürüklediler. 1 Kasım için çağrıda bulundular. Kendilerini uyardım. şiddete kim yönelirse yönelsin tedbiri alırız. HDP'nin bir barışçıl çağrısını duydunuz mu?

MHP çözüm süreci iradesine eleştiri yapıyor. Soruyorum MHP yöneticilerine milli birlik ve beraberliği teminat altına alacak politikanız nedir? Çıkın anlatın.Siz neredesiniz?

 

YENİŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler