YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan savcı Celal Kara'ya Menderes cevabı
Davutoğlu, savcı Celal Kara'nın, "Bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak" sözlerine, "Bizi tanımıyor bunlar. Biz tehdide boyun eğer miyiz" diye cevap verdi.
Davutoğlu'ndan savcı Celal Kara'ya Menderes cevabı
14 Mayıs 2015 / 16:07 Güncelleme: 14 Mayıs 2015 / 17:41

Başbakan Ahmet Davutoğlu Muğla'da vatandaşlara yaptığı konuşmada muhalefete yüklenirken, HSYK tarafından meslekten ihraç edilen savcı Celal Kara'ya da yanıt verdi.

Davutoğlu, "Bu savcılardan biri diyor ki 'bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak.' Bizi tanımıyor bunlar. Bu kendini bilmez savcı, kendisini Salim Başol zannediyor, Yassıada hakimi zannediyor. Eğer kaderde Adnan Menderes gibi bu millet için şehit olmak varsa, canımız başımız üzere." dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

CHP bir anda darbe karşıtı oldu

Kenan Evren öldü, CHP bir anda darbe karşıtı oldu. Siz darbelerin her zaman yanında oldunuz. Adnan Menderes'in idamına destek verdiler. Adnan Menderes imam hatipleri getirdi. Şimdi kapatalım diyorlard. İki parti var diyanete karşılar. 7 Haziran'a giderken bütün darbeciler bir araya geldiler.

Eskiden Paralel Yapı vardı, şimdi üçgenler!

Bahçeli diyor ki " O savcıları göreve geri getireceğiz" diyor. Eskiden bir paralel vardı. Şimdi MHP, CHP, HDP ve paralel var. Üçgenler şimdi de üçgenle paraleli birleştiriyorlar. Biz dümdüz yolumuzda ilerliyoruz.

Meydanları bunlara bırakmayız

Meydanları bunlara bırakır mıyız? Türkiye'nin yükselişi durdurulamaz. Önce Gezi'de denediler tutmayınca Pensilvanya çetesi 17-25 Aralık darbesine kalkıştılar.

Paralelin en önemli ismi Diyarbakır'a gidiyor kapalı kapılar arkasında ne konuşuyorlar? Türkiye kaosa nasıl sürüklenir? Tüm dertleri bu.

İmkansız ama HDP, MHP ve CHP'nin birlikte hükümet kurduğunu düşünün Türkiye'de huzurdan eser kalmaz.

Burada milliyetçilik dersi vermeye kalkan Bahçeli Türkiye'nin 3'te 4'üne gidemiyor. HDP Batı'da barış mesajları verirken bizi tehdit ediyor. Biz bu tehditlere pabuç bırakmayız.

Kılıçdaroğlu papağan gibi aynı şeyi söylüyor. Eline vermişler bir kağıt okuyup duruyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler