YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan, Paskalya Bayramı tebriği
Davutoğlu'ndan, Paskalya Bayramı tebriği
27 Mart 2016 16:23
Başbakan Davutoğlu, Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı'nı kutlayarak, "Vatandaşlarımızın hoşgörü ikliminde refah, güven ve huzur içinde yaşamalarını muhafaza etmek en asli vazifemizdir" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Davutoğlu, mesajında şunları ifade etti:

"Hristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı'nı tebrik ediyor, bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini, birlik ve beraberliği pekiştirmesini temenni ediyorum. Yaşadığımız coğrafya, Müslüman, Hristiyan ve Musevilerin yüzyıllar boyunca barış ve huzur içinde geçirdiği yüzyılların şahididir. 

Bütün vatandaşlarımızın bu hoşgörü ikliminde refah, güven ve huzur içinde yaşamalarını muhafaza etmek bizim en asli vazifemizdir. Bugün, dünyanın bazı bölgelerinde 'İslamofobia', 'antisemitizm' ve 'Hristiyanlık karşıtlığı' gibi bazı düşünceler yaygınlaştırılmak istenmektedir."

Türkiye'de ise yüzyıllardır aynı beldede yer alan camiler, kiliseler ve havraların, farklılıkları zenginlik olarak gören bir zihniyetin tezahürü olarak ayakta durduğuna işaret eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Devletimiz, vatandaşları arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin her birinin sahip olduğu hakları korumakta, huzur ve emniyetini temin etmektedir. Bu düşüncelerle Hristiyan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Hristiyan aleminin Paskalya Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, tüm vatandaşlarıma esenlikler diliyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler