YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan muhalefetin o iddialarına sert tepki
Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP saldırıları sonrası muhalefet partilerinin AK Parti'yi suçlamasına sert tepki gösterdi.
Davutoğlu'ndan muhalefetin o iddialarına sert tepki
18 Mayıs 2015 / 20:30 Güncelleme: 18 Mayıs 2015 / 21:18

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Kırşehir mitinginden vatandaşa seslendi. Davutoğlu Mersin ve Seyhan'da HDP binalarına düzenlenen saldırı sonra HDP ve Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye yönelik açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından önemli başlıklar;

Sandığı bulamayan Kılıçdaroğlu...

Daha suçlu belli değilken bunu AK Parti yaptı diye iftira attılar. HDP'liler fırsat bu deyip AK Parti'yi suçlamaya yöneldiler. CHP Genel Başkanı da tutmuş açıklama yapmış 'Muhtemelen bu saldırıların arkasında iktidar partisi var.' diye. Sandığı bulamayan Kılıçdaroğlu, 2-3 saatte suçluyu nasıl buldun? Karşımızda bir çete, arkalarında da bir ortak akıl var. AK Parti'yi durdurmak istiyorlar.

Faizsiz kredi müjdesi

Dükkan açmak isteyen esnafımıza faizsiz kredi vereceğiz. Alışveriş merkezleri esnafı ezemeyecek. Biz milletiz ve o milleti devlet ile barıştıran biziz. Onlar konuşur AK Parti yapar. Biz söylediğimizi yaparız.

Karşılarında AK Parti'yi bulurlar

6-7 Ekim olaylarında HDP Eşbaşkanı tahrik etti. Şehirlerimizi yaktılar, yıktılar. Onlar ne zaman yıkmaya kalktıysa karşısında AK Parti'yi buldu. Kim kamu düzenini bozmaya çalışırsa karşısında AK Parti'yi bulur.

Hepimiz Mursi'nin yanındayız

Hepimiz özgürlüğün yanındayız. Hepimiz Mursi'nin yanındayız. Türkiye bir tek AK Parti darbeye karşı durdu. Kılıçdaroğlu adam gönderdi darbecilere.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler