YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine harita tavsiyesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu. Davutoğlu, muhalefet parti liderlerinin odalarına, oy aldıkları ve alamadıkların bölgelerin haritalarını asmaları tavsiyesinde bulundu.
Davutoğlu'ndan muhalefet liderlerine harita tavsiyesi
17 Kasım 2015 / 12:15 Güncelleme: 17 Kasım 2015 / 12:54

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkezinde AK Parti 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na konuştu. Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'na, Sayın Bahçeli'ye, Sayın Demirtaş'a tavsiyem genel merkezlerinin bütün koridor ve odalarını oy aldıkları ve alamadıkları bölgelerin haritalarını assınlar. Gelip geçerken ona baksınlar, ders alsınlar. Bu partiler gittikçe marjinalleşiyor" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

7 HAZİRAN'DA MİLLET UZLAŞIN DEDİ

7 Haziran'dan sonra birileri AK Parti bitiyor dediler. Onlara karşı milletimiz en anlamlı cevabı verdi. Biz başardık, çünkü daima onlara kulak verdik. Seçim gecesinden başlayarak asla karamsarlığa kapılmadık. 7 Haziran'da milletimiz mesaj verdi. O mesajı aldık ve yol haritamızı ona göre belirledik. Milletin verdiği mesajı doğru algılama gayretinde olduk. 7 Haziran'da milletimiz bütün partilere uzlaşın dedi. 

1 KASIM ZAFERİ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTTUĞUMUZ İÇİN GELDİ

Aradan 5 ay geçtikten sonra, bu 1 Kasım zaferi bize 7 Haziran akşamı verdiğimiz sözleri tuttuğumuz için verdi. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmamak için samimiyetle çalıştık. Sorumluluktan kaçmak için her türlü yola başvurdular. Milletimiz bunu gördü, Türkiye'yi yönetebilecek tek partinin AK Parti olduğu tespit etti. Bu emaneti tespit eden milletimize, milletimiz ne derse onu yaparız.

ÇAKALLAR TÜREDİ

Aslan yatağımız yuvamızdda bir takım çakallar türemeye başladı. Kanlı saldırılar başladı. Türkiye'nin istikararına kast etme noktasında nasıl birleştiklerini unutmam. Değişik odaklarla beslenen kirli emel sahiplerinin aynı hedefe yönelik saldırılar gerçekleştirdiklerine şahit olduk. 

TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

AK Parti hükümetleri bilinsin ki, ister geçici, ister kalıcı dönemde her türlü görevini yerine getirir. AK Parti kısa vadelerli hedefler peşinde koşmaz. Suruç, Ceylanpınar saldırları sonrası ayrım yapmdan bütün terörist odaklara karşı operasyonlar başlattık. Bu saldırılar Türkiye'nin demokrasisi, huzuruna karşıdır. Terörün kökü kazınana kadar, bu mücadele kararlılıkla sürecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da "AK Parti, devleti yönetenler 1 Kasım için mücadeleyi başlattılar. Bilin biz demoklesin kılıcı gibi üzerinizde duracağız" dediler. 

MUHALEFET TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TEZLERİYLE BİZİ SUÇLADI

Demokrasimizin geleceği için o kahraman polislerimiz, askerlerimizi selamlıyorum. O kahramanlar, o dağlarda o engelleri aşarken, birileri seçim hükümetinde görev almayı bile kabul etmediler. Biz bu milletin evlatlarıyla ne zaman ne tür karar alınması gerektiğini, her an mücadelemizi sürdüreceğiz. 
Muhalefet partileri terör örgütünün tezleriyle bizi suçladılar. Biz yangın söndürmeye çalışırken, onlar bizi suçlama yarışına girdiler. 1 Kasım seçimlerinde millet o sınavı kaybedenleri gördü.

TÜRKİYE'NİN YEGANE UMUDU AK PARTİ'DİR

Cumhurbakanımıza, bize "katil" diyecek kadar kendini kaybedenler oldu. AK Parti'nin iyi günde de, kötü günde de Türkiye'yi yönetme kabiliyeti olduğu bir kez daha ortaya çıktı. 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar geçen süre, Türkiye'nin yegane umudu teminatı AK Parti'dir.

BÜTÜN BÖLGELERDE AK PARTİ BİRİNCİ

1 Kasım öncesi yol haritamızı çizerek milletimizin karşısına çıktık. Bu başarıda AK Parti ailesinin her bir ferdinin emeği var. Sizlerin şahsınızda bütün teşkilatımızı selamlıyorum. Önceki seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinde de Türkiye'nin her yerinden oy aldık. Oylarımızı artırdık. Biz gönüllere girmek için geliyoruz, gönülleri yıkmak için değil. Hep beraber geldiler, bizi yıkamadılar. Özellikle tulum çıkardığımız illerdeki vatandaşlarımız da bilsinler ki onları da temsil edeceğiz. Türkiye'nin bütün bölgelerinde birinci parti AK Parti'dir. Sadece 3 ilde milletvekili çıkaramadık, umarım daha çok çalışarak burada da milletvekili çıkaracağız. Bu güvene, bu inanca layık olmaya çalışacağız. 

CHP KARA KARA DÜŞÜNMELİ

CHP bu seçimde de Ege ve Marmara dışında anlamlı bir varlık gösteremedi. 6 ilde birinci konumda. Bu illerimizin teşkilatlarına, milletvekillerine talimat veriyorum, bir dahaki seçimde bu illerde de birinci olacağız. 1 Kasım seçim yenilgisinden sonra şimdi yeni yeni seslerini yükseltmeye başlıyorlar. Başını iki elinin arasına alıp kara kara düşünmesi lazım. 

MHP'YE OSMANİYE MESAJI

MHP'deki durum CHP'den daha kötü. Hiçbir ilden birinci parti çıkamadı. Özellikle Osmaniye'yi tebrik ediyorum. 

SIRTINI TERÖRE DAYAYANLARA MİLLET SIRTINI ÇEVİRDİ

Türkiye'yi bölmeye çalışanlara, sırtını terör örgütüne dayayanlara milletimiz sırtını çevirdi. Türkiye'nin bütününü temsil etmeyen partiler, Türkiye'yi anlayabilirler mi? Partiler Türkiye'nin geneline hitap etmedikleri için Türkiye genelinde düşünmekten de giderek uzaklaşıyor, kutuplaştırıcı bir dile savruluyorlar. 

BİZİM YOLUMUZ HAKKIN RIZASINI ARAYANLARIN YOLU

13 yıl önce yola çıkarken Türkiye'nin hem aklı, hem vicdanı olma şiarıyla yola çıktık. Şimdi de aynı şiarla yolumuza devam edeceğiz. Milletimizin hissiyatına sadık kalacağız, davamıza sadık kalacağız, milletimizin hakkına, hukukuna sadık kalacağız. Yolumuz uzun, yolculuğumuzun meşakatli olduğunu biliyoruz. Bizim yolumuz hakkın rızasını arayanların yolu. Biz geçmiş 13 yılın hiçbir anında yüksekten bakan olmadık. Bu emaneti yıllarca fedakarca taşıyan arkadaşlarım çok iyi bilir ki, bu emanet ancak yürekle taşınır.

Bugün de Türkiye'nin hiçbir çözülemeyecek meselesi yok. İstikametimizden asla sapmadan, çıtayı daha yükseğe koyarak yolumuza devam edeceğiz. Hedeflerimize yürüyeceğiz. Bu ülkenin çocuklarının, gençlerinin hayallerinin yıkılmasına asla izin vermeyeceğiz. Onların sıkıntılarını kendi sıkıntımız bileceğiz. AK Parti Türkiye'nin partisi, 78 milyon vatandaşımızın her birine söyleyecek sözümüz var. Biz diğer partiler gibi belli bölgelere, şehirlere hapis olmuş değiliz. 

Türkiye partisi
 // Boğaçhan
Kimin Türkiye ve Anadolu partisi olduğu seçim haritalarında güneş gibi meydanda! Doğuya ve batıya sıkışıp kalmış partilerden ne hayır gelir?...
17 Kasım 2015 Salı 14:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler