YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan mitinge katılanlara uyarı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Osmaniye mitinginde halka hitap etti.. Davutoğlu, mitinge katılanlara, "Osmaniye'de Devlet Bahçeli'yi eleştirin ama yuhalamayın" uyarısında bulundu.
Davutoğlu'ndan mitinge katılanlara uyarı
02 Mayıs 2015 / 14:51 Güncelleme: 02 Mayıs 2015 / 15:22

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Kimse alınmasın gücenmesin ama Osmaniye'de hesap yapalım. 2002 Türkiye'sinden 2015 Türkiye'sine büyük farkları görüyorsunuz. IMF'ye borç veren ülke haline geldik. 

Bir yörük beyi bunu giydiği zaman...

- Bir Oğuz Beyi sözüdür bu. Türkiye semalarında milli savaş uçağımız uçacak. Milliyetçiliğin başladığı yerdir burası. Biz kendi silahımızı yapacağız ki namerde muhtaç olmayacağız. Bir yörük beyi bunu kuşandığı zaman yola çıkmaya hazırdır. Yola çıkmaya, birlikte yürümeye hazır mıyız Osmaniye? Dağları delip yürümeye var mısınız Ferhat gibi.

Osmaniye'de Bahçeli'yi yuhalatmayız

- Osmaniye'de Devlet Bahçeli'yi eleştirin ama yuhalamayın. Bir Oğuz Türkünün kültürüne bu yakışmaz. Sayın Bahçeli'ye ve bütün liderlere de saygı gösteririz. Bahçeli'yi Osmaniye'de yuhalatmayız. Eleştirin. Bizim kültürümüz bu. 

Şanlı bayrağı tüm dünyada dalgalandıracağız

- 7 Haziran sadece Türkiye'nin seçimi değil. Ortadoğu, Somaili, Saraybosna bu seçimi bekliyor. Bizim davamız bu şanlı bayrağı tüm dünyaya dalgalandırma davasıdır.

Bahçeli'den bunu bekler misiniz?

- Sayın Bahçeli, Kılıçdaroğlu ve arkalarına takılanlar Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bir kişinin bir yiğit adamın, milletin adamına karşı çıkardılar. Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Bahçeli'den bu bekler misiniz? MHP CHP ile nasıl yan yana geliyor?

- Demirtaş'a bir daha Selahaddin demeyeceğiz. Bizim için Selahaddin Kudüs fatihi Selahaddin Eyyübi'dir. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler