YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan milyonlarca gence büyük müjde
Davutoğlu'ndan milyonlarca gence büyük müjde
19 Mayıs 2015 15:06
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gençlere çağrıda bulunuyorum, bütün gönül coğrafyamızı gezin. THY ile de konuşarak, yurt dışı seyahatlerinde gençlere özel bir indirim uygulayalım" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 81 ilden gelen gençlik temsilcilerini Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, "42 ülke ile vizesiz seyahat vardı, benim Dışişleri Bakanlığım döneminde 72'ye çıkarttık. Şimdi size (gençlere) de çağrıda bulunuyorum, bütün gönül coğrafyamızı gezin. Balkanları gezin, Orta Doğu'da çatışma olmayan yerleri gezin. Orta Asya'ya gidin, Avrupa'ya gidin. Yurt dışı seyahatleri için bu anlamda gençlere özel bir indirim uygulayalım, Türk Hava Yolları ile de konuşarak. Yurt dışına kültürel ziyaret yapan bütün gençlere özel bir tarife uygulamak için de harekete geçeriz inşallah" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, gençlere "İnsan onuru etrafında, bütün insanların saygıya, hürmete, ihtirama layık oldukları bilinciyle davranın. Nerede olursa olsun, insan onurunu zedeleyen bir davranış varsa onu zedeleyen davranışı kim yaparsa yapsın, ona karşı çıkın, onuru zedelenen kim varsa, onun yanında olun" diye seslendi.

Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Siz özgür ülkenin çocuklarısınız. Artık ne tek parti ne darbe ne cunta dönemindeyiz ne 12 Eylül'deyiz ne 28 Şubat'ta. Sizi sınırlayan hiçbir şey yok. Yanlış bir şey gördüğünüzde sesinizi yükseltmekten hiç çekinmeyin. Dünyanın neresinde olursa olsun birine zulüm yapıldığında, mutlaka ayağa kalkın ve tarihi yaşayın"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler