YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na özür çağrısı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Eskişehir'de partisinin 5. Olağan il kongresine katılarak konuşma yaptı.
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na özür çağrısı
07 Aralık 2014 / 18:14 Güncelleme: 07 Aralık 2014 / 18:19

"Yüce makama milletin iradesiyle gelmiş olan Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmaya çalışıyorlar. Ne Cumhurbaşkanımızın ne de Cumhurbaşkanlığı makamının yıpratılmasına izin vermeyiz." diye konuşan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Şehitlerimizin mirasına sahip çıkacağız"

"(Osmanlıca dersi tartışmaları) Balkanlar'da bizim mirasımızı tahrip etmek isteyen komünist rejimler, önce mezar taşlarını yıktılar. Çünkü, biliyorlardı ki o mezar taşları tapu mührü gibi orada durdukça imanımız, tarihimiz de orada olacaktı. Şimdi soruyorum, mezar taşlarından bile çekiniyorsunuz. Bu toprağın üstündekilere saygınız yok, altındakilere de saygınız yok. Ama biz bu toprağın üstündeki milli iradeyi de yaşatacağız, o aziz şehitlerimizin mirasına da sahip çıkacağız."

"Kılıçdaroğlu haberin varsa özür dile"

"Kılıçdaroğlu, 'Ağaç kesilmesine karşıyım' deyince, kendi belediye başkanı dedi ki 'Ağaçların kesileceğinden Genel Başkanın haberi vardı'. Eğer haberin varsa özür dile Yalova'dan ve bütün Türkiye'den, o ağaçların kesilmesi dolayısıyla özür dile. Eğer haberin yoksa senden habersiz bu katliamı yapan Yalova Belediye Başkanı'ndan hesap sor, Genel Başkansan hesap sor."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler