YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: O vekile haddini bildirin!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızına yönelik ahlaksızca söylemlerde bulunanlara Davutoğlu'ndan da sert kınama geldi. Davutoğlu Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "bu milletvekilinin haddini siz bildirin. Siz bildirmezseniz biz had bildirmeyi de biliriz" dedi.
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: O vekile haddini bildirin!
27 Ağustos 2015 / 12:38 Güncelleme: 27 Ağustos 2015 / 12:43

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik sözlerini sert dille eleştiren Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu göreve çağırdı. 

AKİM ödül töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu ile son iki buçuk aydır, son derece nazik, nezaket kuralları içerisinde görüşmeler yaptık. Karşılıklı olarak birbirimizi tanıdık, ailelerimizden bahsettik. Şimdi kendisine sesleniyorum, bu milletvekilinin haddini siz bildirin. İnsanların aileleriyle siyasilerin aileleri üzerinden bir takım oyunlara kalkışan bu insanların haddini siz bildirin. Ama siz bildirmezseniz biz had bildirmeyi de biliriz" dedi.

Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu'na bir çağrıda bulunmak istiyorum burada. Günlerdir bize siyasi ahlaktan bahsedenler, bir CHP milletvekilinin irfan, ahlak sahibi bir genç hanımefendiye dönük yaptığı çirkin iftira konusunda sessiz kalıyorlar. Cumhurbaşkanımızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük olarak yürütülen bu alçakça kampanya her şeyden önce siyasi ahlaksızlığın en çarpıcı örneğidir" ifadelerini kullandı.

 // Rasim DUMAN
İkidebir ortaya cikip "siyasi ahlak yasasi cikaralim" diyen Canli Hayvan Pazari Umum Muduru Avarel'in, "ahlak"tan ne anladigini bir defa daha goruyoruz. Kendilerine acilmasi ihtimalini gordukleri "ikbal kapilari" hatirina birbucuk ay kedi gibi uysal tavirlar sergilediler, kapilar kapaninca da asillarina rucu ettiler. Bunlarin sutlerinde,mayalarinda,koklerinde ahlaktan bir zerre bile bulamazsiniz....
27 Ağustos 2015 18:46
 // mustafa
bu zamana kadar chp nin hayırli bir işini görmedik, sayın Davutoğlu. lafla boşa zaman harcamayın. gereğini siz yapın olsun bitsin....
27 Ağustos 2015 17:00
 // umut
had hudud nedir bilmezler ki haddini bildirsinler.....
27 Ağustos 2015 16:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler