YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Cahillerle konuşmak zor oluyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu.
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Cahillerle konuşmak zor oluyor
24 Ekim 2014 / 11:24 Güncelleme: 24 Ekim 2014 / 12:19

Başbakan Davutoğlu, "Kurban Bayramı'nda herkes mutluluk içerisindeyken şehirleri yıkmak istediler. Yıkılan yerlere 41 milyon lira yardım ulaştı. Tespit ettiğimiz her vandaldan da yıktığı yerin tazminatını alacağız" dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar:

Hicret nasıl bir ruh hali gerektiriyorsa...

Anamuhalefet partisi lideri geçen hafta ne dedi, '1,5 milyon Suriyeliye sınırlarımızı açmak Türkiye'ye ihanettir' dedi. Şimdi soruyorum, sizin şahsınızda bütün Türkiye'ye soruyorum, ensar bilincine sahip olanlara soruyorum, bu kardeşlerimize kapımızı açmak ensarın emanetine sahip çıkmak mı Türkiye'ye ihanet etmek mi  Kapımızı kapatmış olsaydık ey Kılıçdaroğlu, insanlığa ihanet etmiş olurduk insanlığa.

Esad'ın zulmünden kaçan Arap, Kürt, Türkmen'e 3 yıldır kapımızı açarken HDP, kapımızı sadece bizimkilere açalım diyor. Bize ilk gelen Kürt grubu, geçen yıl PYD'den kaçarak geldi. Onlar, 'Benim ideolojimden ise yardım edelim' diyor. Hicret nasıl bir ruh hali gerektiriyorsa, ne pahasına olursa olsun Medine ruhunu ebediyete kadar koruyacağız.

Kılıçdaroğlu Kobani, Alaska'da da diyebilirdi

CHP 3,5 yıldır Esad'ın yanında yer alıyor. CHP ve HDP Suriye'den gelen işkence resimlerine sessiz kaldı. Zalim Esad 300 bin insanı öldürdü. Biz, Hz. Hüseyin adına yakın dostumuza bile sessiz kalmayız. Biz Hz. Hüseyin'in yolcusu olmaya devam edeceğiz. Zalimin karşısında mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. 

(Kılıçdaroğlu) Haddini bilmeden dün ve bugün yaptığı açıklamalarda 'Türkiye'de parti ile devlet içiçe geçiyor' diyor, bizim AK Parti dönemini kastederek. Türk tarihini bilmiyorsun, insanlık tarihini bilmiyorsun, Kerbela tarihini bilmiyorsun, bari CHP tarihini bil. 1936'da İçişleri Bakanı, CHP Genel Sekreteri oldu bu memlekette. Devletle partiyi özdeşleştiren tek parti var, o da CHP."

Cahillerle konuşmak zor oluyor, Kılıçdaroğlu. İnsan rakibinin denk olmasını ister. Kobani, Alaska'da da diyebilirdi. Türkiye'de anamuhalefet partisi koltuğu boş. Biz karşımıza çıkacak kalibrede siyasetçi arıyoruz.

Eğer IŞİD Kobani'ye saldırmasaydı, IŞİD'le yan yana yaşamaya devam ederdi bunlar. Bunlar Esad'la iş birliği yaptı.

Kobanili kardeşlerimiz de bize emanettir

Suriye rejimi katlederken susarsanız, dönüp bize Kobani'de ders veremezsiniz, konuşamazsınız. Kobani'deki kardeşlerimiz de bütün Suriyeliler gibi bize tarihin emanetidir, bizim farkımız bu. Van'da inşa edenler ile yıkanlar, Hicret'in felsefesini benimseyenler ile buna uzak olanlar, aramızdaki fark bu. 

Bizim Kobani'ye ne yardımlar yaptığımızı o tweet atan, halkı sokağa çağıran HDP'liler çok iyi biliyorlar. Hem çözüm sürecini devam ettireceğiz, hem kamu düzenini bu topraklarda egemen kılacağız. 

Ayrıntılar geliyor...

canli-009.png

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler