YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler
Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Sakarya İl Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle yüklendi.
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler
07 Şubat 2015 / 12:30 Güncelleme: 07 Şubat 2015 / 13:42

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Salonda 'Dik dur değilme Sakarya seninle' sesleri....

- Nasıl Sakarya baş eğmediyse biz de eğmeyiz. Bir yanda Sakarya biz yanda biz tarihin içinde akar dururuz. 

- Artık bu yurt sahipsiz değil. Bu yurdun hakimi artık bu millettir.

- Sizler çok iyi bilirsiniz büyük bir deprem acısını yaşadık. O deprem günlerinde hep beraber Sakarya'nın acısını paylaştık. Sakarya'da yaşanan deprem fiziki bir depremdi ancak ülke siyasi ve ekonomik bir depremi yaşadı. Bakın aziz kadınlarımız ne güzel demişler biz kadınlar beşikte sallarız dünyayı da sallarız. Bu ülkenin kadınlar başörtüsü nedeniyle hor görülen, eğitim hakkını alamayan bu onurlu kadınlar bu yaşanan siyasi deprem karşısında dimdik durdular. Onlara gereken dersi verdiler. Biz o deprem sonrasi demokrasiyi inşa etmeye geldik.

13 yılda hesaplaşa hesaplaşa geldik

Bizim iktidarımızdan bütün bu ayrımcılıklara son verildi. Başörtülü ve başı açık kardeşlerimiz Meclis'e el ele girdiler. Biz o siyasi depremleri aşa aşa geldik. AK Parti kadroları 13 yıldır hesaplaşa hesaplaşa bu günlere geldi. Siz bir daha bu ülkenin evlatlarına bir daha garip bir şekilde kalmasına izin verecek verecek misiniz? Bir daha mu millet parya muamelesi görmeyecek!

Artık IMF'ye borç verir hale geldik

Öyle günlerdeki 2001 esnaflar kasaları atıyor yurtdışına gitmeye çalışıyordu. Türkiye Cumhuriyeti küçük IMF memurlarına hesap verir durumundaydı. Biz o ekonomik depremden ülkeyi aldık çıkardık ve yeni bir Türkiye inşa ettik. IMF'de borç almayan bir Türkiye inşa ettik.

Sakarya'dan 7de 7 istiyoruz

2001'de zayıf parya muamelesi gören bir Türkiye aldık. 2023'te cihan devleti olmaya hazır mısınız? Bu sefer Sakarya'dan 7'de 5 değil. 7'de 7 istiyoruz. 7 Haziran'da Ankara'ya 7 güzel insan göndermeye hazır mıyız?

-Türkiye'yi o kadar aciz duruma düşümüşlerdi ki Başbakan deprem sonarsı Sakarya'ya ulaşamıyordu. Van'da depremden sonra 1 yılda 20 bin konut inşa ettik.

Türkiye'de yükselen ihanet çetesi tuzaklar kuruyordu. AK Parti hareketine de tuzaklar kurduklar. Son 12 yılın tarihini iyi bilmelisiniz ki bundan sonrasına hazır olasınız. 

İk önce kurucu genel başkanımızı siyasetin dışında tutumaya çalıştılar  daha sonra 2004'te 'genç subaylar rahatsız' başlığıyla AK Parti'yi sarsmaya çalıştılar. Daha sonra Cumhuriyet yürüyüşleri yaptılar. 2008'de partimize kapatma davası açtılar. Bunlar da olmadı Gezi provokasyonunu ve 17-25 Aralık darbe girişimini yaptılar. Durdurabildiler mi? bizi tekrar parya kılabildiler mi? Kılamazlar. Biz şeytan taşlardan tavaf da ettik.

Bütün bunlar başarısız olunca bu Pensilvanya ve onun Türkiye'de iş birlikçileri 30 Mart'ta AK Parti karşısındaki partilerle her yerde koalisyon yaptılar. Ondan fazla parti ve arkasından Pensilvanya Cumhurbaşkanı olmasını engelleyebildiler mi? Hayır!

İç güvenlik paketi

Çok kapsamlı bir iç güvenlik reformu hazırladık. AK Parti özgürlük ve güvenlik dengesini gözetti. Kimse özgürlükleri kısıtlayamaz. Elinde molotof kokteyli alan maske takanın niyeti etrafı yakıp yıkmaktır. Gösterici kıllığına girmiş provokatörler engellenecek. Türkiye böyle adamlara pabuç bırakmayacak.

Buradan bir seferberlik ilan ediyorum. Güçlü bir siyasi seferberlik ilan etmek istiyorum. Kılıçdaroğlu salı günü dedi ki o gençlerle beraber en önde yürüyeceğim. Ben barışcık CHP'li seçmene sesleniyorum. kanunlar dahilinde her yer serbesttir o yüryüşü yapabilir. 

Birisi eline molotof alırsa milletin huzurunu bozarsa ona tedbir almak devletin görevidir. CHP'lilerin Kılıçdaroğlu'na sorması lazım "-Kılıçdaroğlu sen molotof kullananlara niye savunuyorsun" diye.

Kılıçdaroğlu'na çağrı

Kılıçdarorğlu halkı isyana teşvik ettiği saatlerde Pensivanya'daki zatın makalesi yayınlanıyor. Kılıçdaroğlu Meclis'te ne diyorsa Paralel Çetenin başı gazetede onu yazıyor. CHP'lilerin sorması lazım değil mi nerede ulusalcılık? Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum kendi genel başkanına bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden buraya geldin şimdi de bunun diyetini ödüyorsun. Oradan buradan gelen talimatlar üzerine hareket etme bir muhalefet lideri olarak hareket et.

Sayın Bahçeli sen neden karşı çıkıyorsun hadi Kılıçdaroğlu diyetini ödüyor, sen neden karşı çıkıyorsun bu İç Güvenlik Paketine. Sen değil miydin 6-7 Ekim olaylarından nerede bu devlet diyen. Sayın Bahçeli'de onlarla iş birliğine girdi. MHP'lilerin milli duygularla sorması lazım. halkın güvenliğini teminat alan parti pakete neden karşı çıkıyorsun.

Çözüm sürecine en çok karşı çıkan paralel yapı.Neden karşı çıkıyorlar biliyor musunuz. Sanık yoluyla iktidar olamayacakları için.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler