YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan KCK açıklamasına sert tepki
Davutoğlu'ndan KCK açıklamasına sert tepki
13 Temmuz 2015 17:13
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dvautoğlu, KCK'nın açıklamalarına tepki gösterdi.

İşte Davutoğlu'nun o açıklaması:

Terör ve şiddet saldırıları devam etti. 7 Haziran seçimlerini Türkiye büyük bir olgunlukla tamamladı. 2011 seçimlerinden sonra da Türkiye'yi bir terör sarmalına sokmak istemişlerdi. Herkes ciddi bir sınavla karşı karşıyayız.  bu şiddet çağrısı yapanlar kaşısında herkes ortak bir tavır almalıdır.

Eğer çözüm sürecine birisi darbe vurmuşsa...

Saldırıların gerekçesi olarak da baraj ve yol yapımları ifade ediliyor. Türkiye Cumhuriyet egemenliğini sadece milletten alan hükümetler tarafından yürütülür. Bu hükümetler de Türkiye'nin her yerinde yol ve baraj yapar. Eğer çözüm sürecine birisi darbe vurmuşsa silahlı gurupların Türkiye'yi terk etmesi noktasında gerekeni yapmayanlar yapmıştır.

Bu tür açıklamalarla Meclisimizi, tehdit eden açıklamalara kesinlikle prim vermeyeceğiz. Artık herkesin şiddetle demokrasi arasında bir seçim yapması gerekmiştir. Uluslararası alanda da demokrasinin yanında olan herkes Türkiye'nin takınacağı tutuma destek vermek zorundadır. Bu tür tehdit ve şandajlar karşısında atılması gereken adımlardan geri adım atılmayacağı gibi her türlü adımı atmaya da hazırız. Gerekli talimatlandırmalar yapılmıştır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler