YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan HDP'li Kürkçü'ye tokat gibi yanıt
AKPM Genel Kurulu'na hitap eden Başbakan Davutoğlu, HDP'li Ertuğrul Kürkçü'nün söz alarak Güneydoğu'daki operasyonlara ilişkin olarak İngilizce sorduğu soruya tepki gösterdi. Davutoğlu, "İsterdim ki bir Türk başbakana Türkçe soru sorsun" dedi.
Davutoğlu'ndan HDP'li Kürkçü'ye tokat gibi yanıt
19 Nisan 2016 / 14:28 Güncelleme: 19 Nisan 2016 / 15:40

Sayın Kürkçü'nün Türk başbakanına Türkçe ifade etmesini tercih ederdim. Kendisine oy verenler de daha memnun olurdu. Devletlerin vatanaşlarına karşı görevleri vardır. Bir devletin vatandaşlarına iki görevi vardır: güvenlik ve özgürlük.

İnsan onuru bu iki şey üzerine talimdir. çağdaş devletlerdeki temel mesele kamu düzeni olgusudur. Kamu düzeni olmadan devletler yaşayamaz. Gerilla diyerek meşrutiyet kazandırılmaya çalışılan PKK teröristlerinin kazdığı hendeklerin yanından okula gitmek zorunda olan çocuğu olsaydı, Kızılay'da katledilen kişilerden birinin akrabası olsaydı PKK'ya gerilla değil alçak bir terör örgütü derdi.

Ben burada son seçimde halkında yüzde 49.5 oy almış bir başbakan olarak bulunuyorum Halkıma bir söz verdim: Türkiye'nin her köşesi güvenli olacak. Kim yaparsa yapsın, yolara mayın döşerse, bomba yüklü arabalara vatandaşlarıma saldırırsa onu durdurmak benim asli görevimdir ve bu mücadele her Türkyie vatandaşı kendini güvende hissedene kadar sürecektir

Çözüm süreci ilan edildiğinde silahlar bırakılsaydı bugün başka şeyler konuşuyor olabilirdik. Terör örgütü eylemere devam edecek, siz sdönüp bu operasyonların ne zaman biteceğini soracaksınız. Ama Türkiye'de her şey konuşulaiblir. TBMM'de istediğiniz ifadede bulunuyorsunuz. Sorularınızın cevabı bu satırların arasındadır. Türkiye'yi dinlemeyi bilseydeiniz, sorularınızın cevaplarını alırdınız.

aslı aslına, nesli nesline Hu...
 // BİTLİSLİ YALNIZ KURT
Ne desen.....ne nakıştır ne desen....anlamazlar bilmezler sayın Başbakanım.....ne söylesen ne desen.......
19 Nisan 2016 Salı 20:39
türrkçe bilmiyorsa ne yapsın
 // muammer bekaroğlu
Sayın Başbakanım adamingiliz nasıl türkçe sorsun türk olsaydı türkçe sorardı....
19 Nisan 2016 Salı 17:47
 // Ömer
geçmişte arkadaşlarını ihbar ederken hangi dili kullanmıştı acaba bu ispiyon ruhlu ?...
19 Nisan 2016 15:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler