YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan flaş koalisyon açıklaması: Sadece iki ihtimal var...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şuan ortada iki ihtimal var. Ya AK Parti-MHP koalisyonu ya AK Parti-CHP koalisyonu" dedi.
Davutoğlu'ndan flaş koalisyon açıklaması: Sadece iki ihtimal var...
03 Temmuz 2015 / 03:00 Güncelleme: 03 Temmuz 2015 / 07:14

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mehmet Acet'in hazırlayıp sunduğu İskele Sancak Programı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye'de AK Parti olmadan herhangi bir siyasi denklemin olamayacağını söyleyen Davutoğlu, ''Biz hükümet kurmak için çalışırken, onlar hükümetsiz bırakmak için gayret gösteriyor. Siyasette ihtimallerin hepsini düşünmeyen bir zihniyet çözüm üretemez. Koalisyon görüşmelerinde uzlaşmazsak bunun gerekçesi biz olmayız. Sayın Cumhurbaşkanımız koalisyon görüşmelerinin bir unsuru değildir.Bütün liderlerle bir ilk tur görüşmesi yapacağız. Halkın oy verdiği hiçbir partiyi sürecin dışında görmüyoruz.'' dedi.

Sadece iki ihtimal var!

Davutoğlu, ''CHP'nin dönüşümlü Başbakanlık planı matematiğe de psikolojiye de aykırı.Eğer koalisyon iyi işlerse koalisyonu oluşturan her iki partiye de yarar. Koalisyon görüşmelerinde 12 yıllık kazanımlardan geri döndürecek bir dayatmayı kabul etmeyiz. Şuan ortada iki ihtimal var. Ya AK Parti-MHP koalisyonu ya AK Parti-CHP koalisyonu.'' ifadelerini kullandı.

 

HABER 7

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler