YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan erken seçim için kritik talimat!
Davutoğlu'nun olası bir erken seçimin partinin oylarına nasıl yansıyacağının araştırılması için talimat verdiği iddia edildi.
Davutoğlu'ndan erken seçim için kritik talimat!
09 Haziran 2015 / 20:00 Güncelleme: 09 Haziran 2015 / 20:00

Reuters'a göre, Davutoğlu olası erken seçimin AK Parti oylarına yansımasının araştırılması için talimat verdi.

AK Parti'li bir yetkili, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun olası bir erken seçimin partinin oylarına nasıl yansıyacağının araştırılması için talimat verdiğini söyledi.

Reuters'a bilgi veren yetkili, "Olası bir erken seçimin şu aşamada ve koalisyon seçenekleri denendikten sonra partinin oylarına yansımalarının nasıl olacağı konusunda araştırma yaptırıyoruz. Başbakan bu konuda talimat verdi. Bu sonuçlar ortaya çıktıktan sonra daha rahat değerlendirme yaparız" dedi.

Ülkenin olası bir ekonomik sarsıntı yaşaması durumunda bunun sandığa yansımalarının olacağını belirten aynı yetkili, "Her durumun farklı bir tepkisi olabilir. Bu durumda da seçmen iradesinin nasıl değişeceğini gözlemlemek gerekiyor" dedi.

Pazar günü yapılan seçimlerin ardından AK Parti 258 milletvekili çıkarmış ve 13 yıl sonra ilk kez Meclis'te hükümet kurma çoğunluğunu kaybetmişti. CHP'nin 132, MHP'nin 80 ve HDP'nin 80 milletvekilliği çıkardığı seçimde hükümet kurmak için en az 276 sandalye gerekiyor.

MHP'nin çözüm sürecine karşı olması, CHP'nin hükümetle ilgili yolsuzluk iddialarını gündemde tutmak istemesi AK Parti'nin bu partilerle olası koalisyonun önündeki engeller olarak görülüyor.

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da AK Parti ile koalisyon kurmayacaklarını açıklamıştı.

 // ahmet durna konya
Genel yayın yonetmenımız ALPER TAN beyımız bu konulara medyada bıraz daha yer vermesı gerekıyor su anda halk ne yaptıgının farkında degıl mhp ye oy veren ak partılıler bu kualısyon durumundan pısman oldu bence acele etmeden erken secıme gıdılmelı ak partı kendını toparlayıp bu saatten sonra bı emeklı maası bı askarı ucret artisı bı an olsun artıs yaptırır lutfen bırazda olsa alt kesıme muslugu acması gerekır ak partının baska yapacak bı seyı kalmadı...
09 Haziran 2015 22:22
Hakk şerleri hayreyler...
 // Adem
Şer güçler resmen Türkiye'ye "şah" çekti, alçaklar. Aslanı kediye boğdurmak bu galiba......
09 Haziran 2015 Salı 20:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler