YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Demirtaş'ın o sözlerine sert tepki
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Niğde mitinginde halka hitap etti. Davutoğlu, Demirtaş'ı sert dille eleştirdi.
Davutoğlu'ndan Demirtaş'ın o sözlerine sert tepki
30 Nisan 2015 / 21:00 Güncelleme: 30 Nisan 2015 / 21:23

Dün 1 Mayıs ve Taksim'e ilişkin açıklama yaparken Kabe ve Taksim'i kıyaslayan Demirtaş'a Başbakan Ahmet Davutoğlu Niğde'den sert cevap verdi.

"Bu nasıl bir söz" diyen Davutoğlu, "Yarın da gösteri yapmak isteyen, kendilerine gösterilen yerde gösteri yapabilirler. Kimse taksim etrafında yeni bir kaos çıkarmaya kalkmasın. Sembolik olarak saygıda bulunacaklarsa tamam, ama kaosa kesinlikle izin vermeyiz. Biz böyle dedik, HDP'nin eş başkanı diyor ki, Kâbe nasıl Müslümanlar için kutsalsa, Taksim'de bizim için kutsal. Yahu bu nasıl söz? İster ateist ol, ister anarşist ol o senin bileceğin şey ama biz kâbeye laf söyletmeyiz" diye konuştu.

Haddini de sınırını da bilecek

Davutoğlu, (HDP'den milletvekili adayı gösterilen emekli müftü Nimettullah Erdoğmuş) kastederek, "Şimdi bir müftüyü vekil gösterdiler. Ben ona sesleniyorum, bu nasıl söz? Müftü efendi cevap versin. Peşine takıldığı Demirtaş’a ya bir ders versin. Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek. İsteyen anarşist, ister ateist olur, ama bu millet iki yüzlülüğü affetmez" dedi.

Doğu'da müftü aday, BatI'da Kabe benzetmesi

Davutoğlu, "Ne inancı taşırsan taşı ama biz Kabe'ye şerik koşulmasına izin vermeyiz. Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek. Doğuda samimi Kürt vatandaşlarımızı kandırmak için müftü efendiyi milletvekili adayı göstereceksin, Batıda Taksim'e çıkıp 'burası Kabe'dir bizim için' diyeceksin, öyle mi? Bir başka gaf da bu, gönlü Filistin aşkıyla yanan kardeşlerimize sesleniyorum, diyor ki 'Kudüs nasıl Yahudiler için kutsalsa...' Yahu sen İsrail'in sözcü müsün. Kudüs bizim için kutsal, bizim için" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları...

- Niğde ile Aksaray'ın birlikte kullanacağı Hasan Dağı havalimanını inşallah başlatıyoruz. 

Onlar notere gider, biz söz veririz

- Kılıçdaroğlu bir takım rakamlar söylüyor bunları sayabilir mi? Sayamaz. Notere giden birine inanılır mı? Ben geldim buraya otoyol yapılacak, tıp fakültesi açılacak şüpheniz var mı? Şüphe eder misiniz? Bizimle millet arasına ne noter giren ne de foter girer. Bunlar nasipsiz nasipsiz. Kılıçdaroğlu'nun maaşına haciz geldi haberi yok. Bu adam ülkenin bütçesini nasıl yönetecek. Kılıçdaroğlu sözüne güvenilsin diye notere gidiyor. Biz söylüyoruz sözümüze güveniyoruz.

Hay sizin patatesinize aşık olayım

- Biz Avrupa'nın en büyük tarım ülkesiyiz. Tarımsal desteğe 10 milyar lira verdik. Niğde patates şehri. Hay sizin patetesinize aşık olayım.

Paralel HDP ile görüşüyor

- CHP ile HDP arasındaki cehpeyi görsünler. HDP'ye destek veren oy verir misiniz? HDP-CHP birlik olmuş bir de Paralel destek veriyor. Paralelin bir adamı gitmiş Gültan Kışanak ile görüşüyor. Büyük oyunu bozmaya var mısın ey Niğde. 

- MHP vatan birliğinden bahsediyorsa her yere gitsin, her yerde konuşsun. Milliyetçilik iddiasında bulunanların döneminde bu ülke IMF kapılarındaydı. AK Parti döneminde yüzde yüz kendi yapım savaş uçağı uçacak. Türk yapımı savaş uçağımız uçacak. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler