YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan çok sert uyarı: Dostluğumuzu kaybetmek üzereler!
Başbakan Davutoğlu, “DAEŞ'e karşı YPG'yi destekleyen müttefiklerimize sesleniyorum: Onlar da bu saldırılarının sorumlusudur. Örgütü destekleyenler de Türkiye için bu anlamda dost hüviyetini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar” dedi.
Davutoğlu'ndan çok sert uyarı: Dostluğumuzu kaybetmek üzereler!
18 Şubat 2016 / 10:57 Güncelleme: 18 Şubat 2016 / 12:39

Ankara’da 27’si TSK personeli 1’i ise sivil vatandaş olmak üzere 28 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından bugün Genelkurmay Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Davutoğlu, bir açıklama yaptı. Davutoğlu, konuşmasında patlamanın sorumlusu terör örgütü YPG’nin destekçisi olan "müttefikimiz" ABD’yi sert dille uyardı.

İşte Davutoğlu’nun konuşmasını ABD’yle ilgili kısmı:

YPG'yi sanki demokratik bir unsur gibi masaya davet etmek isteyen örgütlere de buradan, bu terör saldırısı sonrası bir kez daha sesleniyorum. Nasıl El Kaide masaya oturamazsa, nasıl DEAŞ masaya oturamazsa, terör örgütü olan YPG de masaya oturamaz.

Eğer oturacak olursa, daha dün Suriye Temsilcisinin de ifade ettiği gibi, katil rejimle birlikte katiller arasında belki yer alabilir, o bizi ilgilendirmez. Türkiye'ye düşman bir örgütü doğrudan veya dolaylı destekleyenler de Türkiye için bu anlamda dost hüviyetini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar.

Halkımızı başkentimizde tehdit eden bir terör örgütüne müsamaha gösterilmesini mazur görmemiz söz konusu olamaz.

"YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR DİYENLERE DE BELGELERİYLE ORTAYA KONULACAK"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Elimizde bütün deliller mevcut, nereden gelmişler, nasıl organize olmuşlar, bölücü terör örgütü, bunlar nerede... Bu detayları vermiyorum ama bizce malumdur ve bütün ülkelere de bu bilgiler aktarılacaktır. Bugün Dışişleri Bakanlığı'na talimat vereceğim, başta P5 üyeleri olmak üzere bütün ülkelere dağıtılacak ve 'YPG terör örgütü değildir' diyenlere de belgeleriyle ortaya konulacak. YPG, Suriye rejiminin bir piyonudur ve bu saldırıdan Suriye rejimi doğrudan sorumludur. Suriye rejimine dönük her türlü tedbiri alma hakkı da bizde mahfuzdur" şeklinde konuştu.

ABD=PYDYPGPKKDHKP-C vb
 // makcay3
ABD NE ZAMAN DOST VE MÜTTEFİK OLDUKİ, KÖRE SAVAŞI DAHİL HER FIRSATTA TÜRKİYE Yİ ARKADAN VURAN KALLEŞ BİR DEVLET, BUNLARAMI GÜVENEREK STRATEJİ BELİRLİYORSUNUZ,...
18 Şubat 2016 Perşembe 14:33
SALDIRI ZAMANI
 // OSMANLI
Her ne pahasına olursa olsun PYD ve YPG hemen yok edilmeli, biz hazırız...
18 Şubat 2016 Perşembe 14:05
 // keklik
çocukça geliyor bu açıklamalar bana,gereğini yapın millet sizden haraket bekliyor.ypg örgüt mu değilmi bunun tartışmasını değil,ayrıca amerika dediginiz sinsi yılan sizin hala dostunuz ise sizde de terslik var,bizim dostunuz değil millet olarak...
18 Şubat 2016 13:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler