YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan çocuklara üzüm müjdesi
Davutoğlu'ndan çocuklara üzüm müjdesi
01 Şubat 2015 07:56
Başbakan Ahmet Davutoğlu Manisa il kongresinde okullarda üzüm dağıtımı müjdesini verdi.

Başbakan Davutoğlu Manisa İl kongresinde partililere seslendi. Başbakan Davutoğlu, "Bütün okullarımızda bu bereketli, bu şifalı Manisa üzümlerinin de dağıtılması için talimat verdik. Pazartesi günü Bakanlar Kurulu kararını çıkarıyoruz, bütün okullarda sütle, gençlerimizin, çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi için kuru üzüm dağıtacağız, yılda 60 bin ton kuru üzüm dağıtacağız." ifadesiyle öğrencilere müjde verdi.

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Manisa fetret devrini bitiren şehirdir. Sayın Cumhurbaşkanımız da 2002'de fetret devrini bitirdi. Biz ne tehditlere boyun eğdik. Şehzadeler şehrinden haykırıyorum: Devletin başına gelecek kim varsa, Manisa'ya gelip devlet terbiyesi alacak. Bir şehzadenin nasıl sultan olduğunu görecek.

12 yıldır AK Parti kadroları bu ülkeyi yönetiyor. İktidarımız başlamadan genel başkanımızı siyasi yasaklı hale getirmeye çalıştılar. siyasi yasaklı hale getirdikleri genel başkanımıza 'Muhtar bile olamaz' demişlerdi. Şimdi Cumhurbaşkanımız muhtarları ağırladı.

Kendi ikamet adresini bile bilmeyen Kılıçdaroğlu acaba muhtar olabilir mi? 2004'te 'Genç subaylar rahatsız' diye manşet attılar.

Cumhuriyet mitingleri düzenleyip fetret devrini getirmek istediler. Danıştay saldırısıyla kumpas kurmak istediler. Parti kapatma davası açtılar. Yetmedi gezi provokasyonunu sahaya sürdüler. O da başarılı olmayınca 17-25 Aralık paralel darbeyi uygulamak istediler.

Sütün yanında üzüm de dağıtılacak

Geçen hafta Milli Eğitim Bakanıma sütlerin yanında Manisa'nın bu şifalı üzümlerini de dağıtın dedim. Pazartesi günü bakanlar kurulunda bu kararı çıkartıyorum. Yılda 60 bin ton üzümü çocuklarımıza dağıtacağız.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler