YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Bursa saldırısı sonrası ilk açıklama
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu terör saldırıları, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir" dedi.
Davutoğlu'ndan Bursa saldırısı sonrası ilk açıklama
27 Nisan 2016 / 23:15 Güncelleme: 27 Nisan 2016 / 23:16

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda, Bursa'daki intihar saldırısı hakkında ve gündemdeki diğer konulara dair açıklamalarda bulundu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Bu terör saldırıları, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir. Nerede ne şekilde olursa olsun mutlaka teröriste ve terör faaliyetlerine karşı en kararlı, ilkeli ve etkin tutumu sergilemeye devam edeceğiz.

ÜLKEMİZE, HALKIMIZA, HUZURUMUZA YÖNELİK SALDIRIDIR

Bugün Bursa'da bildiğiniz gibi bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Ülkemize, halkımıza, huzurumuza dönük bir saldırıdır. 8 vatandaşımız yaralandı. Elhamdülillah ağır yaralı vatandaşımız yok. Saldırıyı gerçekleştiren terörist öldü.

Bir kez daha halkımıza, bu saldırı dolayısıyla direnç gösterme hususundaki kararlı tutumu dolayısıyla takdirlerimi ifade ediyorum. Geçmiş olsun dileklerimi bütün halkımıza iletiyorum.

TERÖRİSTİN KİMLİĞİ KONUSUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Teröristin kimliği konusundaki çalışmalar güvenlik güçlerimizce sürdürülüyor. İçişleri Bakanımızla Bursa Valimizle de yakın bir istişarede bulunduk, inşallah teröristin de kimliği tespit edilecek ve arkasındaki bütün güçler ağ, network ortaya çıkarılana kadar da bu çalışmalar kararlılıkla devam edecek.

BU TÜR UYARILAR GEREKSİZ TEDİRGİNLİĞE SEBEP OLUYOR

'ABD'nin terör saldırısı uyarısı' konusunda da değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, "Bu tür uyarılar maalesef psikolojik olarak gereksiz bir tedirginliğe de sebebiyet vermektedir.

Benzer uyarılar, benzer terör tehdidi ile karşılaşmış ülkelerde yapılmıyor da Türkiye'de yapılıyorsa, dikkatlice düşünmek icap eder. Şu anda dünyada teröre karşı teyakkuz halinde olmayan hiçbir ülke, hiçbir halk yok.

Hepimiz, her yerde teröre karşı teyakkuz halindeyiz. Paris'i ziyaret eden, Brüksel'i ziyaret eden birisi, oradaki turistik mekanları, İstanbul'u, bugün Bursa'yı ziyaret edenden daha az risk unsuru taşımıyor." 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler