YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Belçika'ya sert tepki
Brüksel'deki kritik Türkiye-AB zirvesi sonrasında yapılan ortak basın açıklamasında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, PKK çadırına izin veren Belçika'ya sert tepki gösterdi. Davutoğlu, "Acılarımıza saygı duyulmasını bekliyoruz" dedi.
Davutoğlu'ndan Belçika'ya sert tepki
18 Mart 2016 / 20:59 Güncelleme: 18 Mart 2016 / 21:13

Başbakan Ahmet Davutoğlu, zirve sonrası Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean –Claude, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk ile birlikte düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

DAVUTOĞLU'NDAN PKK ÇADIRI TEPKİSİ

Davutoğlu, zirvenin yapıldığı binanın yanına PKK'nın çadır kurmasına izin veren Belçika hükümetine de tepki gösterdi.

PKK VE DAEŞ ARASINDA FARK YOK

"Teröre karşı dayanışma konusu da çok önemli. Terör nereden gelirse gelsin beraber çalışmak zorundayız. Yalnız bir konuda kırgın olduğumu belirtmem gerekiyor. Bu binanın dışında terörizmi destekleyen bayraklar sallanıyor. Terör örgütleri arasında ayrım yapmamalıyız. DAEŞ, PKK aynıdır. Kurbanları aynıdır."

ÇİFTE STANDART

"Gerçeğin ilk yüzünü görüyorsunuz, biz birlikteyiz birlikte çalışıyoruz omuz omuza. Ama Avrupa gerçeğinin öbür yüzünü de her zaman eleştireceğiz. Bunu yapacağız çünkü doğru yönü ancak böyle bulabiliriz. Teröre nasıl ortak tavır alınacak? Bu çok önemli bir nokta. Tüm Avrupalı liderlere teşekkür ediyorum. 

Ankara saldırısından sonra beni arayan herkese teşekkürümü ilettim. Bu bir dayanışmadır. İşte bu işin bir yüzü ancak diğer yüzü de şu: Gençleri, kadınları çocuklarında aralarında bulunduğu 35 sivili Ankara'da katletmiş olan bir terör örgütü. Hem de otobüs duraklarında. Bunu bir Brüksel'de düşünün. 

Araçla otobüs durağına geliyor ve insanlarınızı öldürüyor. Bu terör örgütü aynı bayrağıyla bugün Brüksel'in sokaklarında gösteri yapabildi. Siz nasıl hissederdiniz. Kendinizi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ya da benim yerime koyun. Herkesin bizi dinlemesi ve saygı duyması gerekiyor. Biz başkalarının acılarına saygı duyuyoruz ve acılarımıza saygı duyulmasını bekliyoruz."

 // Kaan
Yıllardır üstüne düşülen AB bu işte daha neyin peşinden gidiyorsunuz mülteci ayıpları yetmiyor gibi adamlar göz göre göre sarılıyor birakmazcasina bizim dusmanlarimizdüşmanlarımız a neyin kafasını yaşıyoruz? ????...
19 Mart 2016 00:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler