YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Batı'nın ikiyüzlülüğüne tepki
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sivas'ta AK Parti il kongresinde partililere hitap etti. Davutoğlu, Amerika'da öldürülen 3 Müslüman gencin ölümüyle ilgili olarak, "Bütün dünya sustu. Ama Allah şahittir ki biz susmayacağız" dedi.
Davutoğlu'ndan Batı'nın ikiyüzlülüğüne tepki
13 Şubat 2015 / 16:38 Güncelleme: 13 Şubat 2015 / 18:43

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AK Parti hareketi muhabbetle bakanların hareketidir. Milli iradeyi tehdit eden karşısında bizi bulacak. Milli iradeyi egemen kıldık, egemen kılacağız." dedi.

Başbakan Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Türk, Kürt, Alevi gibi ayrımlara izin vermeyeceğiz, beraber olma aşkını vatanın her köşesine taşıyacağız.

Hayali olmayanların yaşadığı bir dönemde bir Sivaslı, Nuri Demirağ, milli uçak hayali kurmuştu. Şimdi de buradan, bütün bu inşa ve imar döneminde, şunu Sivaslılara müjde olarak söylüyorum. Geçen ay yaptığımız Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda inşallah milli uçağımızın, milli savaş uçağımızın ilk tasarımına talimat verdik. 2023'te Sivas semalarında yüzde 100 Türk yapımı savaş uçağımız uçacak.

Cumhurbaşkanımızı dinlediler, Başbakanımızı dinlediler, şimdi bizleri dinliyorlar Başbakan olarak, Dışişleri Bakanlığına kumpas kurdular. Onun karşısında eğer bu millet tekrar 90'lı yılların faili meçhullerine, 90'lı yılların o acılarına, Başbağlarına, Madımağına geri dönmemişse, bu millet bir ve beraber olarak omuz omuza vermişse bunun arkasında AK Parti kadroları vardır.

Hiç AK Parti'den 'sokağa çıkın' ya da 'şu veya bunun karşısında direnin' diye bir çağrı duydunuz mu?Duymazsınız. Çünkü AK Parti millete güvenir, sandığa güvenir ama en önemlisi kendisine güvenir. Gölgesi kendisinde olan yiğittir AK Parti. Biz tilki gölgesine sığınmayız. Ama CHP tilkilerin gölgesinde siyaset yapıyor. Bugünün tilkisi de paralel çete.

Geçtiğimiz günlerde üç şehidimiz oldu Amerika'da. Katil bir ırkçı, üç genç Suriyeli Müslüman'ı şehit etti. Onların karşısında, o şehadetlerin karşısında bütün dünya sustu. Ama Allah şahittir ki susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin. Eğer susarsak, zulüm karşısında, bu katliamlar karşısında susarsak Hazreti Adem bize hakkını helal etmesin, şehitlerin babası Hazreti Ali helal etmesin, Hazreti Hamza ve bütün ulu erenler hakkını helal etmesin. Susmayacağız.

Ayrıntılar geliyor...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler