YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Adama sorarlar sen ne yaptın?
Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP'nin ilk geceden beri sergilediği tavrı eleştirerek, Adama sorarlar, "sen ne yapacaksın" dedi.
Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Adama sorarlar sen ne yaptın?
14 Ağustos 2015 / 14:47 Güncelleme: 14 Ağustos 2015 / 15:52

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'nin 14. yıl dönümünde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "14 yılda darbe teşebbüsleriyle, komplolarla, provokasyonlarla karşılaştık. 14 yıldır AK Parti kadroları milletin vicdanından kopmadı. AK Parti hareketi milletin ta kendisidir. Bu hareket Erdemliler Hareketidir. Bu hareket 14 asır geçse de yeni nesillerin öncüsü olacak." dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Tam anlamıyla dumura uğradılar

"İki ayı aşkın bir süre geçti, milletimiz şahittir. 7 Haziran sonrasında 'Türkiye'de kriz çıkacak' beklentisi içinde olanlar, birtakım kaos senaryolarını harekete geçirenler tam anlamıyla dumura uğradılar. O günden bugüne birçok zorluklarla karşı karşıya kaldık ama meşruiyet çizgisinden ayrılmadık, kopmadık. Hiçbir şekilde ülkede bir saniye dahi yönetim boşluğuna izin vermedik.

Millet ne dedi? Bize şu mesaj verdi: 

1 - Ben AK Parti'den memnunum. AK Parti'yi yeniden görevlendiriyorum.

2- Sana en geniş yetkiyle iktidar veriyorum ama tek başına değil.

Türkiye'yi kana bulamak isteyenler başarılı olamayacak

Türkiye'yi kana bulamak isteyenler, Türkiye'yi kötü bir kriz, terör kıskacına almak isteyenler başarılı olmayacaklar. Başarılı olamamalarının sebebi sadece çok etkin güvenlik tedbirlerimiz değil, bu topraklarda mayaladığımız kardeşlik mayasının sonucudur.

Bahçeli ile görüşme

(CHP ile görüşme) Bir koalisyon çalışması değil, koalisyon zemini olup olmadığına imkan sağlayacak bir çalışmaydı. Hükümet kurma çalışmaları söz konusu olduğunda Cumhurbaşkanlığı makamı tartışmaların unsuru değildir.

Adam sorarlar sen ne yapacaksın?

"MHP'den yapılan açıklamalar daha ilk geceden itibaren kendi sorumluluğunu konuşmaktan daha çok, başkalarının ne yapması gerektiğini söyleyen bir tutumu da halkımız benimsemez. O günden itibaren ve dün geceki açıklamaya kadar sürekli 'şu parti şununla bir araya gelsin, şu şunu yapsın, o öbürü bununla şunu konuşsun' diye herkese ödev biçmek siyasi sorumluluğun gereği değil. Adama sorarlar, sen ne yapacaksın, ne yapmayı düşünüyorsun "

 // demir
Adam adam mi baskanim. At gözlükleriyle dolaşan kandan oy devşiren biri...
14 Ağustos 2015 18:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler